2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Ragina lietuvius jungtis į pagalbos akciją: kviečia padovanoti automobilių Ukrainai

reklama rubai

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje parodė, kad pasaulis gali pasikeisti per vieną dieną. Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), prisidedantis prie paramos, po konsultacijų su kolegomis iš Ukrainos pabrėžia, kad šalį ginantiems žmonėms ypač trūksta tvirtų ir pravažių automobilių. Ir čia prisidėti bei padėti gali visi automobilių bendruomenės nariai.

„Daugybę metų nuoširdžiai bendraujame su kolegomis žurnalistais iš Ukrainos. Prasidėjus karui iš karto paklausėme, kaip mes, automobilininkų bendruomenė, galime prisidėti. Išgirdome, kad šaliai itin trūksta technikos. Ypač – automobilių, kurie tinkami esant keblioms sąlygoms, bekelei“, – kalbėjo LŽA prezidentas Valdas Valiukevičius.

Taip kilo mintis prie paramos nuo karo kenčiančiai Ukrainai ir jos žmonėms prisidėti pakviesti ir visus lietuvius. Anot LŽA narių, jokia paslaptis, kad Lietuva yra automobilininkų tauta ir ne vienas savo garaže, kieme turi rečiau naudojamą, o gal ir visiškai nereikalingą automobilį, kuris šią akimirką ypač praverstų nuo agresorių besiginantiems ukrainiečiams.

Ukrainoje labiausiai reikalingi visais ratais varomi, dyzeliniai visureigiai, pikapai, galintys įveikti prastus kelius, važiuoti ten, kur kelių apskritai nėra. Pasak LŽA, tokių Lietuvoje netrūksta, neretai jie tiesiog stovi nenaudojami kiemuose ir garažuose.

Svarbu – važiuojantis ir tvarkingas

Anot LŽA, svarbiausia, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir važiuojantis. Jeigu transporto priemonė neturi techninės apžiūros, ja pasirūpins prie paramos akcijos prisijungusi Lietuvos techninių apžiūrų įmones vienijanti asociacija „Transeksta“. Asociacijos vadovas Gintautas Šlederis pažadėjo, kad techninių apžiūrų centrai prie akcijos prisidės visais turimais resursais.

Pagalbos ranką ištiesė jau trys automobilių remonto dirbtuvės: UAB „Rimtoma“, UAB „Juta“ bei Kauno autoservisas „AutoAKSTĖ“, tad jeigu aukojamam automobiliui kažko pritrūks, tuo pasirūpins profesionalai. Tikimasi, jog prie paramos akcijos prisijungs ir daugiau automobilių remonto dirbtuvių visoje šalyje.

Savo paramą ir pagalbą LŽA pažadėjo ir didžiausias Lietuvos transporto skelbimų portalas „Autoplius.lt“. Šioje platformoje kasmet parduodama ir nuperkama tūkstančiai automobilių, tad žinią apie galimybę prisidėti prie paramos nuo karo kenčiančiai šaliai sužinos daugybė žmonių.

Dirbama drauge su „Blue/Yellow“

LŽA akciją organizuoja drauge su Ukrainos gyventojams paramą renkančia organizacija „Blue/Yellow“ bei šalies automobilių registrą valdančia valstybės įmone „Regitra“.

„Blue/Yellow“ padėjo išsiaiškinti, kokių automobilių reikia kariaujantiems ukrainiečiams, taip pat organizacija padės organizuojant transporto perdavimo procesą. „Regitra“ pažadėjo be registracijos ir kitų mokesčių užregistruoti automobilius taip, kad šie galėtų iškeliauti į Ukrainą.

Norintys , tai kreiptis tiesiai į Lietuvos žurnalistų autoklubo (LŽA) atstovus: Valdą Valiukevičių (valdas@pressauto.lt, 8 659 11055) arba Romą Jurevičiūtę (roma@pressauto.lt, 8 698 82739) ir pasiūlyti savo turimą tvarkingą, važiuojantį, dyzelinį visais ratais varomą automobilį padovanoti ukrainiečiams.

„Kitais procesais pasirūpinsime mes ir akcijos partneriai. Juk kiekvieno iš mūsų pagalba svarbi stabdant šį karą ir padedant šiuo metu kenčiančiai tautai“, – akcentavo V. Valiukevičius.

- Reklama -

Naujausi straipsniai