2022-05-19, Ketvirtadienis
7.8 C
Panevezys

Puikus irkluotojų pasirodymas Trakuose

Savaitgalį Trakuose vyko Lietuvos taurės varžybos kuriose stipriausi Lietuvos jauniai ir jaunimas kovojo dėl kelialapių į Europos jaunių čempionatą. Panevėžio jungtinę komandą sudarytą iš Panevėžio sporto centro ir Panevėžio sporto gimnazijos sportininkų sudarė 30 sportininkų. Komandą treniruoja Pavelas Bespalovas, Edita Simonaitytė, Dalia Vaičikonienė ir Vytautas Vaičikonis. Didelė dalis komandos grįžo iš Trakų su apdovanojimais, o šeši sportininkai įgijo teisę startuoti Europos jaunių/jaunimo čempionate Lenkijoje.

Šeštadienį vyko vaikinų 1000m ir merginų 500m, bei vaikinų keturviečių 500m rungtys. Jaunių viakinų rungtyse visiškai dominavo mūsų sportininkai. Baidare vienviete vaikinų tarpe visas tris prizines vietas užėmė panevėžiečiai: nugalėjo Rytis Sakalauskas, antras buvo Heraldas Kairys, trečias Ignas Nakčeris, baidare dviviete nugalėjo Rytis Sakalauskas su Heraldu Kairiu, antri Nedas Zavadskis su Mantu Stasiškiu, treti Vakaris Vronevskis su Povilu Čepele. Baidare keturviete nugalėtoju su komandos draugais iš kitų miestų tapo Ignas Nakčeris, antroje vietoje liko Nedas Zavadskis su Mantu Stasiškiu ir komandos nariais iš kitų miestų, trečioje Linas Bukausas, Nedas Kraujalis, Orestas Rimša, Martynas Grybė. Auksą vienviečių klasėje ir teisę startuoti Europos jaunių čempionate iškovojo Kotryna Glemžaitė, nustebinusi irklavimo specialistus ir iškovojusi pergalę baidare vienviete kur teko įveikti dviem metais vyresnes varžoves. Toje pačioje rungtyje Gabrielė Srivkinaitė pelnė bronzos medalį. Tame pačiame nuotolyje Gabrielė Srivkinaitė su Gintare Pališauskaite iš Elektrėnų baidare dviviete nugalėjo visas varžoves ir pelnė pirmą vietą, o trečiomis liko Paulinos Timoščenko ir Jonės Vidutytės duetas. Suaugusių tarpe Tomas Srikvinas poroje su Vilniaus atstovu Jonu Ragausku baidare dviviete iškovojo antrą vietą, o baidare keturviete Tomas su komandos draugais pelnė bronzos medalį. Moterų tarpe baidare vienviete antrą vietą užėmė Gabrielė Rauckytė.

Sekmadienį tiek vaikinai tiek merginos varžėsi 200m rungtyje. Tai pats trumpiausias baidarių/kanojų irklavimo nuotolis, sportininkai šį nuotolį įveikti užtrunka apie 38 s. Pačioje skaitlingiausioje rungtyje (dalyvavo 42 sportininkai) pirmas tris vietas vėl susišlavė mūsų komandos atstovai – nugalėjo Rytis Sakalauskas, antras buvo Norbertas Kairys, o trečias su dviem metais vyresniais sportininkais rungtyniavęs Linas Bukauskas. Baidare dviviete vėl visos trys prizinės vietos atiteko Panevėžio sportininkams. Nugalėjo Rytis Sakalauskas su Heraldu Kairiu, antri buvo Linas Bukauskas su Nedu Kraujaliu, treti Nedas Zavadskis su Mantu Stasiškiu. Be medalių sprinte neliko ir Kotryna Glemžaitė iškovojusi antrą vietą baidare vienviete, trečia čia buvo mūsų Gabrielė Srivkinaitė. Gabrielė Srivkinaitė kartu su Gintare Pališauskaite (Elektrėnai) nenugalimos buvo ir baidare dviviete 200m nuotolyje. Moterų grupėje antrą vietą laimėjo Gabrielė Rauckytė. Trečias kanoja vienviete suaugusių tarpe buvo Žygimantas Česonis.

Europos jaunių/jaunimo čempionatas vyks birželio gale Poznanėje (Lenkija), o kol kas ruošiamasi gegužės gale vyksiančiam Lietuvos jaunių/jaunimo čempionatui kur bus kovojama ir dėl kelialapių į Pasaulio jaunių čempionatą.

Daugiau nuotraukų iš Lietuvos taurės galite pasižiūrėti čia: https://www.facebook.com/media/set?vanity=vaicikonio&set=a.2558238141150494

200m nuotolio finalų transliacijos įrašą galite pamatyti https://www.youtube.com/watch?v=l0AMaWen5BY&t=1669s

- Reklama -

Naujausi straipsniai