2024, gegužės 25, Šeštadienis

Puikiai padirbėta Paįstryje per talką

Balandžio 20 d. prie Paįstrio kultūros centro į tradicinę pavasarinę šventę atėjo per keturiasdešimt asmenų. Būrelis Juozo Zikaro gimnazijos mokinių, bendruomenės nariai, kraštiečiai, visi norintys ir galintys padirbėti, atėjo pagyvenę ir jauni.

Prie išvaizdaus akmens pasodinome ąžuoliuką Dainų šventės šimtmečiui atminti. Daug Paįstrio kultūros namų meno mėgėjų bus Dainų šventės dalyviais, kiti važiuos pabūti šventėje.

Pasiskirsti į grupes mus pakvietė Paįstrio gyventojų bendruomenės centro pirmininkas Gintaras Raškauskas. Susidarė dvi didelės grupės, kurios švarino pakeles ir mišką eidami ir šiukšles kraudami į asmeninius Arvydo Barazdžionio ir Algio Glušoko traktorius. Jiems prireikė važiuoti ir parvežti „radinius“ net po kelis kartus. Algis Glušokas pasidžiaugė, kad su juo kartu talkininkavę mokiniai dirbo labai noriai ir gražiai. Suaugę apie Kalno ežerą eidami tempė iš vandens padangas, įvairius daiktus, daugiausia su ilgakočiu grėbliu, įsibridęs vandenin, į krantą daiktus traukė mokytojas Vytautas Gutauskas. Paįstrio miške prie pavėsinės net septynios grupelės (po du asmenis) sodino ąžuoliukus.

Pasodinta 1000 vienmečių ąžuoliukų. Kartu dirbo ir Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas su žmona, kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė su vyru Virginijumi, bendruomenės centro pirmininkas Gintaras Raškauskas su žmona Gražina, Paįstrio seniūnaitė Aušra Rapkevičienė, dauguma Paįstrio gatvių seniūnų bei Paįstrio ir Gegužinės gyventojų. Smagu, kad į miestelio gyvenimą, net talkas įsijungia nauji Paįstrio gyventojai.

Grupelė moterų pavėsinėje rengė patalkių stalą, Antanas Glušokas įkūrė laužą bei kaitino ir ruošė kepsninę, kurioje talkininkams buvo iškepta 100 kiaušinių kiaušinienė. Jaunimui pirmininkas paruošė smeigų, ant kurių jie kepėsi prie laužo dešreles. Stalas buvo paruošta nukrautas įvairiais valgiais – dešromis, mėsa, sūriu, gardžiais sausainiais, kuriuos iškepė Gražina Raškauskienė. Ji su Gintaru atvežė termosus karštos kavos, arbatos.

Buvome visi sužavėti G. Raškausko dėmesiu visiems, o pietų metu su gražiausia puokšte buvo pasveikinta Aušra Ratkelienė jubiliejaus proga. Jai net džiaugsmo ir netikėtumo ašaros riedėjo. O kaip džiaugėsi talkoje kartu buvę jos dvyniai dukrytė ir sūnus.

Visiems labai reikia to susiėjimo, bendro buvimo ir darbo, betarpiško bendravimo. Lai augs pasodinti ąžuolai, lai bus švariau miškuose ir pakelėse.

- Reklama -

Naujausi straipsniai