2024, liepos 27, Šeštadienis

Puiki lietuvių pradžia Glazge: D. Rapšys – Europos čempionas, D. Margevičius – 16-as

Gruodžio 4 dieną Škotijos (Jungtinė Karalystė) mieste Glazge prasideda Europos plaukimo čempionatas trumpajame 25 m baseine. Lietuva į šias varžybas siunčia 6 plaukikus – du čempionato debiutantus Kotryną Teterevkovą ir Arijų Pavlidi bei keturis jau patyrusius sportininkus – Simoną Bilį, Andrių Šidlauską, Deividą Margevičių ir Daną Rapšį. Pastarajam teks ginti čempiono vardą – 2017 metais Kopenhagoje lietuvis iškovojo auksą vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Varžybos truks 5 dienas ir baigsis sekmadienį. Atrankiniai plaukimai Tarptautiniame „Tollcross“ plaukimo centre prasidės 9.30 val. (vietos laiku), o pusfinaliai ir finalai vyks nuo 17 val. (vietos laiku). Čempionatą bus galima stebėti tiesiogiai oficialiame LEN kanale, portale lrt.lt arba per LRT Plius.

Praėjusiame čempionate Lietuvos plaukikai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus – Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, o D. Rapšys pridėjo aukso ir bronzos medalį. Per visą šalies plaukimo istoriją lietuviai Europos čempionatuose (25 m baseine) yra pelnę 21 apdovanojimą.

Čempionatas Glazge Lietuvos plaukikams prasidėjo sėkmingai. Ryte pirmasis iš lietuvių startavo Deividas Margevičius. Jis dalyvavo vyrų 100 m peteliške atrankoje, kur savajame plaukime finišavo trečias (51,23). Tai buvo 14-as rezultatas (13-as pritaikius šalims tenkančias kvotas). Į pusfinalį pateko 16 sportininkų. Greičiausias ryte buvo Norvegijos atstovas Tomoe Zenimoto Hvas (49,88).

Čempionato debiutantė Kotryna Teterevkova jėgas išbandė moterų 50 m krūtine rungtyje. 17-metė distanciją įveikė per 31,09 sek. ir pasiekė naują asmeninį rekordą. Iki pusfinalio 16-uko Kotrynai pritrūko 0,37 sek. – užimta 27 vieta. Atrankos lydere tapo italė Martina Carraro (29,53), o jos tautietė Benedetta Pilato, ryte pagerinusi pasaulio jaunimo rekordą, buvo antra (29,62).

Analogiškoje vyrų rungtyje visai nedaug iki pusfinalio (vos 0,10 sek.) pritrūko Andriui Šidlauskui. Lietuvis 50 m krūtine nuplaukė per 27,07 sek. (asmeninis karjeros rekordas 27,06 sek.) ir kartu su slovaku Tomáš Klobučník pasidalijo 19–20 vietas. Greičiausias buvo olandas Arno Kamminga (26,03).

Ramiai į vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalą pateko Danas Rapšys. Jis nugalėjo paskutiniajame atrankos plaukime, o bendroje įskaitoje su 3 min. 39,11 sek. rezultatu buvo trečias. Greičiau ryte už lietuvį plaukė tik du Italijos sportininkai – Gabriele Detti (3.38,16) ir Matteo Ciampi (3.38,79).

Rytinius lietuvių pasirodymus užbaigė čempionate debiutuojantis Arijus Pavlidi. Jaunasis plaukikas dalyvavo vyrų 200 m nugara rungtyje, kur pagerino asmeninį rezultatą ir užėmė 23-ą vietą. Jo laikas – 1 min. 55,54 sek. Geriausiai atrankoje pasirodė vokietis Christian Diener (1.50,18).

Vakarinėje sesijoje sulaukėme ir pirmojo medalio. Danas Rapšys triumfavo vyrų 400 m laisvu stiliumi finale. Distanciją jis įveikė per 3 min. 33,20 sek., pasiekdamas naują Lietuvos ir Europos čempionatų rekordą. Artimiausią varžovą, antrą vietą užėmusį britą Thomą Deaną lietuvis aplenkė 4,75 sekundės. Bronzą iškovojo italas Gabriele Detti (3.38,06).

Deividas Margevičius vyrų 100 m plaukimo peteliške antrajame pusfinalyje finišavo per 50,99 sek. (tik 0,04 sek. prasčiau nei asmeninis rekordas) ir bendroje įskaitoje liko 16-as. Greičiausias pusfinalyje kaip ir rytinėje atrankoje buvo Norvegijos plaukikas Tomoe Zenimoto Hvas (49,91).