2024, birželio 23, Sekmadienis

Projektų pinigai pateks ir į miesto mero sūnaus kišenę ?

reklama rubai

Šiandien skandalais apaugusių architektūrinių idėjų konkurso laimėtoja MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ pristatė savo darbo vaisius. Gausiai dalyvaujant valdžiai, miesto Tarybos nariams, architektams bei visuomenės atstovams atskleistos ne tik Skaistakalnio parko ir Senvagės sutvarkymo vizijos bet ir projektų autorių pavardės. Kaip ir rašėme, pirmosios vietos ir 5000 Eur. premijos laimėtojų tarpe ir miesto mero sūnus Ignas Račkauskas. Būtent ši aplinkybė ir kėlė daugiausia klausimų dėl Savivaldybėje vykusių ES pinigais finansuojamų projektų konkursų „švarumo“. Iki šiol projektų autorių pavardės buvo sąmoningai slepiamos ar neminimos, tad viskas buvo nurašoma gandams. Šiandien, galų gale, pamačiusi projektų autorių sąrašą, miesto Tarybos opozicija kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Tiesa, vėliau MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ atstovai teigė, kad techninius projektus darys jau kiti autoriai.

„Na, o blogiausia žinia, kuria netikėjau iki šiandien – tarp laimingosios trijų savivaldybės konkursų laimėtojos MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ ir miesto mero R.M.Račkausko sūnaus, o tai reiškia – ir mero, yra tiesioginis ryšys. Šio konkurso laimėtojai įgijo teisę projektuoti tris didelius miesto objektus, taigi reikalai atrodo rimtai. Mero tylėjimas situaciją sukildišino ir opozicija jau tiesiog nebegali nesikreipti į VTEK dėl jos išaiškinimo. “, – po susitikimo savo Facebook socialinio tinklo paskyroje įrašė miesto Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė.

Konkrečius techninio projekto sprendinius MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ turi pateikti iki 2017 m. spalio. Statybos darbai numatomi 2018-2019 m.

Pagal projekto autorius, numatyta spręsti kelias miesto problemas: vienijančiais pėsčiųjų ir dviračių takais sujungti atraktyviąsias zonas (Kultūros ir poilsio parką, Nevėžio pakrantes ir Senvagę, Skaistakalnio parką), suteikti daugiau reprezentatyvumo, patogumo (ypač neįgaliesiems, vežimėliuose vaikus vežiojančioms mamoms) Senvagei ir Skaistakalnio parkui (šiam – ir daugiau saugumo).

MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ kartu su partneriais UAB „Civitta“ bei  VGTU teritorijų planavimo mokslo institutu yra laimėję dar vieną- Darnaus judumo Panevėžio mieste plano rengimo konkursą.

Bendra preliminari MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ vykdomų Panevėžyje projektų ir paslaugų vertė – apie 400 tūkst.eur.

- Reklama -

Naujausi straipsniai