2024, vasario 21, Trečiadienis

Galerija “A” kviečia į projekto “X:PaLikimas” pristatymą

Gruodžio 7 dieną 17.30 val. J.Miltinio dramos teatre galerija “A” pristato projektą “X: PaLikimas”Tai projektas, kviečiantis menininkus per meninę raiškos formą pažvelgti į Lietuvos 100-mečio nepriklausomybės istoriją, jos raidą, kertinius šio laikotarpio momentus, identifikuoti ir išryškinti tuos istoriškai susiklosčiusius Lietuvos, kaip valstybės, istorinius įvykius, datas ir pasiekimus, kurie yra kaip palikimas mums ir savo reikšme šiandien nulemia ir mūsų pačių likimą – būti laisvais ir nepriklausomais. „X: PaLikimas” – tai tęstinis projektas, kviečiantis skirtingų sričių menininkus dirbti poromis prie vieno bendro kūrinio, tokiu būdu, ieškant naujos meninės raiškos ir patirties kūryboje. Pirmasis projektas „X: Kritinė riba“, įvykęs 2016 metais, buvo skirtas Černobylio tragedijos 30-mečiui paminėti. Iš penkiolikos pakviestų dalyvauti jame Panevėžio menininkų, poromis panoro dirbi dešimt, kiti – dirbo individualiai. Rezultatas pranoko lūkesčius – projektas sulaukė didelio visuomenės ir meno aplinkos dėmesio. Visa projekto kūrinių kolekcija buvo padovanota Panevėžio miestui.

Šiemet projekte dalyvauja aštuoniolika žymių menininkų duetų iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų. Šįkart visi kūrėjai: tapytojai, grafikai, fotografai, keramikai, skulptoriai, metalo plastikos ir stiklo menininkai, dirba poromis. Dalindamiesi labai skirtingomis patirtimis, mokyklomis, technikomis, net jungdami visiškai skirtingas materijas, ieškodami kompromiso tarp savęs, kaip kūrėjų, ir skirtingų raiškos priemonių, menininkai įgyja naujos kūrybinės patirties, kuri vėliau gali turėti įtakos net ir asmeninei kūrybai, jos raiškai ir stiliui, tuo pačiu, praplečia meninį akiratį, tiek medžiagiškumo, tiek ir pasaulėžiūros prasmėmis. Siūlydami „PaLikimo“ temą, organizatoriai kviečia menininkus pažvelgti į šių dienų palikimo aktualijas – sovietinės santvarkos palikimą, jaunų žmonių pasirenkamą šalies palikimą ir emigraciją, šalies kultūrinį, meninį, kūrybinį palikimą. Tačiau kūrėjams suteikiama visiška laisvė temos interpretacijoms.

Sukurti darbai dovanojami Panevėžio miestui, papildant jau pradėtą formuoti meno kūrinių kolekciją naujai kuriamam Menų centrui. Projekto „X: PaLikimas“ kolekcija jau 2018 metais apkeliaus prestižines Vilniaus, Kauno, Klaipėdos galerijas ir miesto partnerio Daugpilio (Latvija) Marko Rothko menų centrą.

Projekte dalyvaujantys menininkai:

Remigijus Kriukas (stiklas) ir Algimantas Aleksandravičius (fotografija) 
Eugenijus Marcinkevičius (tapyba) ir Akvilė Kauneckė (metalo plastika) 
Vytautas Tallat-Kelpša (skuptūra) ir Ramūnas Grikevičius (tapyba) 
Egidijus Radvenskas (keramika) ir Evaldas Ivanauskas (fotografija) 
Valentinas Pečininas (fotografija) ir Stasys Mostauskis (tapyba) 
Saulius Saladūnas (fotografija) ir Osvaldas Juška (tapyba) 
Diana Rudokienė (tapyba) ir Tomas Rudokas (grafika) 
Jolanta Rudokienė (grafika) ir Girmantas Rudokas (monumentalistas) 
Mindaugas Breiva (tapyba) ir Irena Breivienė (akvarelė) 
Sigitas Laurinavičius (tapyba) ir Artūras Stančikas (tapyba) 
Andrius Repšys (fotografija) ir Rūta Povilaitytė (tapyba) 
Linas Liandzbergis (tapyba) ir Artūras Valiauga (fotografija) 
Povilas Ramanauskas (tapyba) ir Giedrius Zaura (tapyba) 
Saulius Dastikas (tapyba) ir Kristina Sereikaitė (fotografija) 
Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė (tapyba) ir Arvydas Brazdžiūnas ( tapyba) 
Mindaugas Juodis (tapyba) ir Skaidrius Mockus (tapyba) 
Jonas Jurcekas (tapyba) ir Konstantinas Gaitanži (tapyba)
Algimantas Aleksandravičius (fotografija) ir Indrė Stulgaitė Kriukienė (stiklas)

Paroda veiks iki 2018 02 18

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai