Žmogaus gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai jauni žmonės nežino, kuo norėtų būti, su kokia sritimi norėtų sieti savo ateitį. Štai todėl ypač svarbu mokykloje sudaryti sąlygas ugdytis karjeros kompetencijas.

To tikslo siekiant visi Dembavos progimnazijos mokiniai per tradiciškai rengiamą (šiemet jau septintą kartą!) Progimnazijos ir karjeros dieną supažindinami su skirtingomis profesijomis. Šią lapkričio 15 d. mokiniai susitiko su žmonėmis, kurių profesijas jungia vienas tikslas,  – sveikatinimas.

II aukšto fojė erdvė buvo patikėta POUND PRO ir ZUMBA instruktorei Audrai Petronaitytei. Graži, liekna ir be galo stipri, ji vedė energingą ir triukšmingą viso kūno treniruotę, kurios metu naudojamos specialios lengvos būgno lazdelės, atliekami ištvermę, jėgą ir širdies raumens darbą stiprinantys pratimai. Savo kailiu mokiniai pajuto, kad treniruoti kitus –  nelengvas,  reikalaujantis ilgo pasiruošimo darbas.

Sporto salėje vyko susitikimas su Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos darbuotojais (KŽNS) Žilvinu Kliopmanu ir Jonu Dumša. Šie labai šilti ir paprasti vyrai parodė, kad žmonės su negalia irgi gali džiaugtis gyvenimu – ir žaisti, ir sportuoti. Jonas ir Žilvinas pristatė žaidimą BOČIA, kuris nuo 1984 metų įtrauktas į parolimpines žaidynes, vaikai buvo sužavėti. Tokie susitikimai skatina bendrystę su neįgaliųjų visuomene ir kuria tolerancijos tiltą jaunų žmonių širdyse.

Matematikos kabinete įsikūrė komanda žmonių, kurie mokė progimnazistus reikalui esant suteikti draugui pirmąją medicininę pagalbą, išgelbėti gyvybę. Rimtai ir linksmai, vaizdingai ir profesionaliai VšĮ Panevėžio m. greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai kartu su savo direktore Rūta Ramoškiene vedė tikrą šiuolaikinę pamoką. Mokiniai pamatė, kad pasirenkant greitosios pagalbos mediko profesiją reikia turėti daug žinių, gerą fizinį pasirengimą, greitą reakciją.

Muzikos kabinetas buvo vieta, kur atėję vaikai ir mokytojai galėjo nusiraminti, atsipalaiduoti po fizinio krūvio. Psichologė psichoterapeutė Lina Bagdonavičienė parodė keletą įsisąmoninimu pagrįstos kognityvinės terapijos ir įsisąmoninimu pagrįsto streso valdymo būdų. Gal gražaus tembro, kerintis Linos balsas, didelės, pilnos šilumos ir meilės akys „užkabino“ ką nors iš vaikų ir jie ateityje pasirinks psichologo psichoterapeuto profesiją?

Dėkojame visiems svečiams, kurie surado laiko ir geranoriškai prisidėjo, kad Progimnazijos ir karjeros diena būtų turininga, įdomi, kupina džiugių akimirkų.

Print Friendly, PDF & Email