2024, liepos 16, Antradienis

Profesinio rengimo centre duris atvėrė parduotuvė „Matas“

reklama rubai

Panevėžio profesinio rengimo centre (PRC) duris atvėrė mokinių imitacinė parduotuvė „Matas“. Tai PRC, VšĮ „Aukštaitijos gyvas kaimas“ ir KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentų atstovybės „PanFisa“ įgyvendinto Panevėžio miesto savivaldybės finansuoto projekto „Mano spinta – tavo spinta“ jaunimo verslumui skatinti rezultatas.

Projekto idėja paremta jaunimo išsakytomis pastabomis apie patyčias bei smurtą. Jaunuolių nuomone, viena pagrindinių šio reiškinio priežasčių – socialinė atskirtis dėl dėvimų drabužių. Tėvų socialinė padėtis dažnam neleidžia nuolat įsigyti naujų, madingų rūbų ar batų, o patiems užsidirbti sudėtinga dėl verslininkystės žinių ir idėjų stokos. Kita problema – kur dėti jau pabodusią, išaugtą ir dėl kitų priežasčių nebedėvimą aprangą. Tad jaunuoliams pasiūlyta įkurti dėvėtų rūbų parduotuvę, sudarant galimybę juos dovanoti bendraamžiams.

Įgyvendinant projektą imitacinės įmonės vadovai ir darbuotojai klausėsi paskaitų „Verslo organizavimo pradmenys“, „Sėkmingas verslas Panevėžyje“, vykdė visus būtinus įmonės steigimo etapus: steigiamasis susirinkimas, įmonės vadovų, rinkodaros specialistų bei techninių darbuotojų atranka. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su projekto partneriais. Imitacinės įmonės darbuotojai skleidė žinią apie projektą, jo idėją bei reikalingą produkciją. Projektą vainikavo „Mato“ parduotuvės atidarymas, pradžiuginęs ne tik steigėjus, bet ir nemažą būrį jaunuolių, kurie rado sau tinkamų drabužių bei kitų daiktų.

             Pasak PRC projektų vadovės Jurgos Kanoverskienės, bendru sutarimu nutarta įmonės veiklą tęsti iki didžiųjų metų švenčių. Tad laukiama visų – tiek norinčių parduotuvėje palikti nebereikalingus rūbus, tiek norinčius pasiimti sau tinkamų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai