2024, liepos 15, Pirmadienis

Pristatyta pirmoji atmintinė apie burnos higieną Brailio raštu

reklama rubai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla, bendradarbiaudama su Lietuvos aklųjų biblioteka, parengė ir išleido atmintinę Brailio raštu „Dantis valyti būtina!“.

Vasario 7 d. įvyko leidinio pristatymas Vilniuje, Lietuvos aklųjų draugijoje. Renginio metu skaityti pranešimai apie burnos sveikatą bei higieną, teiktos individualios rekomendacijos ir konsultacijos renginio dalyviams – regėjimo negalią turintiems žmonėms.

Odontologų rūmų Profilaktinių programų koordinavimo komisijos pirmininkė gydytoja vaikų odontologė dr. Rasa Račienė skaitė pranešimą „Burnos sveikata“. Lektorė kalbėjo apie sveikų dantų ir gyvenimo kokybės sąsajas, atkreipė dėmesį į šiuolaikinio žmogaus gyvensenos bei mitybos įtaką dantų ir periodonto ligų išsivystymui. Taip pat gydytoja patarė, kaip, siekiant išvengti ligų, tinkamai rūpintis burnos higiena. „Reikia mokytis prižiūrėti dantis, – sakė dr. R. Račienė. – Reguliari profesionaliai atliekama ir kasdienė higiena gali padėti išvengti dantų ligų ir su jomis susijusių kitų ligų. Dantų gydytojai pastebi, kad tinkami higienos įpročiai yra veiksmingiausia profilaktika.“ Lektorė atsakė į renginio dalyvių klausimus apie dantų ligas, apie valgymo, vaisių sulčių vartojimo ir užkandžiavimo įpročių koregavimą bei patarė, kaip ugdytis sveikus įpročius.

  Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos administratorės Virginijos Rudaminienės pranešimas „Burnos higiena“ buvo skirtas supažindinti su PSO dokumente „Globali burnos sveikatos programa“ pateiktomis strateginėmis burnos sveikatos puoselėjimo kryptimis ir rekomendacijomis (siekti populiacijose mažinti burnos sveikatos rizikos veiksnių įtaką, taip pat siekti socialinės gerovės netolygumų mažinimo ir sveikos elgsenos įgūdžių formavimo visuomenėje). V. Rudaminienė atkreipė dėmesį į gyvenamosios aplinkos įtaką sveikatingumui bei informavo apie burnos higienos įgūdžių svarbą. Renginio dalyviai supažindinti su įvairiomis dantų, dantenų ir liežuvio valymo priemonėmis: šepetėliais, vieno danties bei tarpdančių šepetėliais, vienkartinėmis burnos ertmės valymo servetėlėmis, liežuvio valikliais, burnos skalavimo skysčiais, burnos ertmės irigatoriumi. Visas šias priemones susirinkusieji galėjo išbandyti gydytojai odontologei prižiūrint bei patariant.

Pasak Lietuvos aklųjų bibliotekos Informacijos išteklių centro vadovės Janinos Vileikienės, atmintinė „Dantis valyti būtina!“ yra pirmasis leidinys Brailio raštu (lietuvių kalba) apie burnos higieną. „Lietuvos aklųjų bibliotekos lankytojams bei visiems žmonėms, turintiems regėjimo negalią, – sakė J. Vileikienė, – žinios bei praktinių įgūdžių pamokos labai svarbios, todėl jie tokių informatyvių bei naudingų renginių tikėsis ir ateityje“.

Burnos higienos priemones bei vaizdinę mokymo priemonę muliažą renginiui skyrė rėmėjai UAB „Astravita“ ir UAB „Waterpik“.

Siekiant suteikti praktinių įgūdžių, renginyje taikyti dalyvių individualaus konsultavimo ir pokalbio, interaktyvaus dalyvavimo, klausimų ir atsakymų metodai.

D. Andrijauskaitės nuotr.

Daugiau: burnos higiena

- Reklama -

Naujausi straipsniai