2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Priešais Baltarusijos ambasadą baigiama Alesiui Beliackiui skirta neofreska

Šiandien, gruodžio 21 dieną, Vilniuje bus pristatyta neofreska, skirta Baltarusijos žmogaus teisių gynėjui, Nobelio taikos laureatui Alesiui Beliackiui ir kitiems Aliaksandro Lukašenkos režimo įkalintiems Baltarusijos politiniams kaliniams.

Baltarusijos demokratijos ir žmogaus teisių aktyvistų pasipriešinimą A. Lukašenkos režimui primenantį kūrinį sukūrė meno laboratorijai „Kiaurai sienas“ vadovaujanti dailininkė monumentalistė Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė, o jį įgyvendino gatvės menininkų kolektyvas „Gyva grafika“.

Projektą inicijavo Užsienio reikalų ministerija, idėją taip pat palaikė A. Beliackio įkurta organizacija „Viasna“, kurios komandos dalis dėl A. Lukašenkos režimo persekiojimo savo veiklą yra perkėlusi į Lietuvą. Leidimus kūrinio atsiradimui suteikė Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas.

Meno kūriniui pasirinkta vieta – šalia Baltarusijos ambasados, tapusios A. Lukašenkos režimo represijų simboliu. A. Beliackio portretas į ambasadą žvelgs nuo kitapus gatvės esančios Simono Daukanto progimnazijos fasado.

- Reklama -

Naujausi straipsniai