Rugsėjo devintoji yra paskelbta pasauline elektromobilių diena, tad minėdami ją bei siekdami didinti žinomumą apie elektromobilius, įmonė „Įkrautas“ užsimojo užfiksuoti Lietuvos rekordą – surinkti daugiausiai elektromobilių vienoje vietoje.

Vilniuje, prie „Litexpo“ parodų rūmų rugsėjo 11 dieną įvyksiančiame renginyje, organizatoriai tikisi sulaukti virš šimto elektromobilių, o prie šio tikslo įgyvendinimo prisidės ir sparčiai savo parką elektromobiliais pildanti automobilių dalinimosi bendrovė „CityBee“. Kiek anksčiau šiemet įmonė paskelbė, kad planuoja klientams pasiūlyti per 700 vien elektra varomų lengvųjų automobilių, su visai neseniai pasiūloje pasirodžiusiais elektriniais komerciniais automobiliais jau padaryta daugiau nei 2500 kelionių, nuvažiuoti 48.000 kilometrų ir visa tai leido sutaupyti 12 tonų CO2.

„CityBee“ prisideda prie bendruomenės edukavimo

„Daugumai žmonių automobilių dalijimosi paslauga yra būdas prisiliesti prie elektromobilių, suprasti ir pažinti juos. Mūsų parke atsiradus vien elektra varomiems automobiliams dabar kiekvienas gali susipažinti ir atrasti skirtumus bei naudas nuo įprastų automobilių, sužinoti kiek ir kada juos reikia įkrauti. Tai būdas sugriauti mitus ir prijaukinti klientą“, – apie elektromobilius pasakojo „CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris.

Kompanija skiria ypatingą dėmesį į klientų nusiskundimus ar pastabas ir stengiasi savo dalinimosi platformą paversti kuo patogesne vartotojui. Vienas tokių sprendimų tai galimybė nemokamai patraukti kitą elektromobilį iš įkrovimo vietos šiam įsikrovus. Įmonės vadovas sako, kad gal tai ir neišsprendžia pilnai problemos, bet kol kas tai yra būdas paversti naudojimąsį elektromobiliais patogesnį ir prieinamesnį bei palaikyti dialogą su dabartine bendruomene.

K. Kaikaris taip pat pasakojo, kad suprasdami, jog jų automobiliai daugeliui yra pirmas susipažinimas su elektromobiliais, „CityBee“ aktyviai dirba su klientais ir edukuodami juos apie elektromobilių etiketą: „naudojimosi elektromobiliais etiketas susideda iš tokių paprastų dalykų kaip suvokimas, kad įkrovimo vieta nėra elektromobilių stovėjimui rezervuota vieta, tad ten negalima palikti tuo metu nekraunamo elektromobilio. Visa tai yra nauja. Edukuojame klientus ir platesnę visuomenę apie šituos dalykus. Kviečiame į dialogą ir dabartinę elektromobilių bendruomenę. Dalyvaujame renginyje ir jį remiame, nes norime dar garsiau, daugiau, plačiau kalbėti apie elektromobilių naudojimo ypatumus ir toks renginys yra geriausia tam platforma“.

Valstybės parama

Renginio organizatoriai įmonė „Įkrautas“ nori atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į pačius elektromobilius ar infrastruktūros plėtrą, bet ir į galimybes juos įsigyti ar naudotis pigiau su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiama parama. Pridavus taršų automobilį gaunamą 1000 eurų kompensaciją galima išnaudoti ne tik perkant mažiau taršų automobilį, elektromobilį ar kitą ekologišką transporto priemonę. Pasinaudojus šia kompensacija galima įsigyti viešojo transporto metinius bilietus ar net išnaudoti ją automobilių dalinimosi paslaugoms – tai reiškia, kad atsisakę seno ir taršaus automobilio gyventojai gali visą kompensacijos sumą išnaudoti, pavyzdžiui, „CityBee“ teikiamoms paslaugoms ir važinėti naujais, mažiau taršiais arba pilnai elektriniais automobiliais tada, kai jų reikia, nesirūpinant kitomis automobilio eksploatacijos išlaidomis.

Nors pagrindinis dienos akcentas renginyje bus naujas Lietuvos rekordas, nemažiau svarbi detalė bus ir į utilizavimo aikštelę nuvežta ir sunaikinta sena bei tarši transporto priemonė. Organizatoriai tikisi, kad tai padės atkreipti žmonių dėmesį į Lietuvoje veikiančią kompensavimo sistemą.

„Įkrautas“ atstovai sako, kad taršaus automobilio palydėjimas taip pat turės ir simbolinę reikšmę, jog judame švaresnio rytojaus link transporto sektoriuje.

Organizatoriai kviečia visus, vairuojančius elektromobilius ir norinčius sudalyvauti rekordo fiksavime, registruotis toliau nurodytame puslapyje. Taip pat organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į rekordą registruojami bus tik pilnai elektriniai automobiliai.

https://sites.google.com/view/ikrautas/charged-up-ikrautas – renginio nuoroda.

Print Friendly, PDF & Email