2024, gegužės 18, Šeštadienis

Prezidentė atleido teisėjo vardą pažeminusią teisėją

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą iš pareigų atleido Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėją Gražiną Kazilionienę.

Teisėja iš pareigų atleidžiama nuo lapkričio 16 dienos. Jos įgaliojimai buvo sustabdyti dar lapkričio 9 dieną, kai Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo.

G. Kazilionienė neblaivi vairavo automobilį. Alkoholio kiekio matuoklis rodė 1,85 promilės girtumą, o medicininės apžiūros metu teisėjos kraujyje nustatyta 1,88 promilės etilo alkoholio. 2018 m. lapkričio 1 d. generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje nustatyta daugiau negu 1,5 promilės alkoholio. Šalies vadovės vertinimu, toks teisėjos elgesys yra nesuderinamas su teisėjo pareigomis, menkina visuomenės pasitikėjimą teisingumu ir kenkia teismų sistemos autoritetui.

Teismų veiklos skaidrinimas ir teisingumo vykdymo sistemos stiprinimas yra vienas pagrindinių Prezidentės prioritetų. Teisėjams keliami ypatingi profesiniai ir etiniai reikalavimai, jų reputacija turi būti nepriekaištinga.

Nuo 2009 metų už teisėjo vardo pažeminimą Prezidentė iš pareigų atleido 22 teisėjus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai