2024, balandžio 22, Pirmadienis

Premjera „Makbetas“: legendomis apipinta tragedija atgis geležinkelio depe

Balandžio 26, 27, 28 dienomis Juozo Miltinio dramos teatras pristatys paskutinę šio sezono premjerą – „Makbetas“ (režisierius Aleksandras Špilevojus). Spektaklis vyks nepaprastoje Aukštaitijos siaurojo geležinkelio Panevėžio depo erdvėje – joje atgijusi trumpiausia ir legendomis apipinta Williamo Shakespear’o tragedija pakvies žiūrovus tapti kruvinos kovos dėl galios liudininkais.

Iš sėkmingo mūšio grįžtančiam Škotų karvedžiui Makbetui pasirodo trys laumės ir išpranašauja karaliaus sostą. Nors dabartinis Škotijos karalius Dunkanas yra galingas ir visų gerbiamas valdovas, o Makbetas stovi toli galimų paveldėtojų eilėje, netikėta pranašystė užvaldo karvedžio mintis…

Valdžios troškimas, absoliučios galios siekis, kitaip mąstančių šalinimas ir humanizmo principų traiškymas – pagrindinės trumpiausios ir legendomis apipintos Williamo Shakespear’o tragedijos temos. Jos, deja, išlieka aktualios ir šiandien, praėjus daugiau nei 400-ams metų nuo pjesės parašymo.

Kiek kainuoja nepažabojamas valdžios siekimas? Ieškoti atsakymo į šį klausimą spektaklio kūrėjai žiūrovus pakvies į Aukštaitijos siaurojo geležinkelio depą. Netradicinėje erdvėje vyksiantis spektaklis panaikins skirtį tarp publikos ir aktorių bei pakvies tapti kruvinos Makbeto kovos dėl galios, pripažinimo ir sosto liudininkais.

Pasak spektaklio režisieriaus Aleksandro Špilevojaus: „Pasaulis būtų daug gražesnis, jei šiandien ši pjesė būtų nebeaktuali. Tačiau yra kaip yra. Negalime nematyti to, kas vyksta aplink, todėl esame tikri, kad šis spektaklis yra itin savalaikis. W. Shakespear’as tikėjo, kad beribės galios juoduma nėra nenugalima. Aš nesu tiek optimistiškas. Bet, matydamas blogį, negaliu apsimesti, kad jo nėra, todėl kviečiu kartu pasistengti jį pažinti ir atiduoti visas jėgas jam pasipriešinti.“

Kartu su A. Špilevojumi spektaklį kuria šviesų dailininkas Vilius Vilutis, kompozitorius Paulius Trijonis, scenografijos dailininkė Gintarė Jonaitytė, kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, choreografas Marius Pinigis. Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Giedrius Arlauskas, Ieva Brikė, Marius Cemnickas, Tadas Gryn, Donatas Kalkauskas, Albinas Kėleris, Vytautas Kupšys, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Emilis Pavilionis, Urtė Povilauskaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Irena Sikorskytė, Jolita Skukauskaitė, Joris Zaliauskas, Gintautas Žiogas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai