Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Dalia Styrienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje 32 metų panevėžietis R. G. kaltinamas 11-ka vagysčių iš parduotuvių, vaistinių. Prekybininkams beveik 3,5 tūkst. eurų nuostolį padaręs kaltinamasis liovėsi tik tuomet, kai prokurorės prašymu teismas jam skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje, vadovaujami prokurorės D. Styrienės, atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai. R. G. kaltinamas nuo pernai lapkričio pabaigos iki šių metų vasario vidurio įvykdęs 11-ka vagysčių iš prekybos centrų, parduotuvių, vaistinių. Per šį laiką minėtas panevėžietis keliolika kartų dar baustas už smulkesnes vagystes administracine tvarka. Kartą vagiantį prekybos centre R. G. pastebėjo ir sulaikė ne tarnybos metu užėjęs apsipirkti panevėžietis policijos pareigūnas.

Anksčiau 7 kartus teistas ir recidyvistu pripažintas R. G. pavogtą brangią buitinę techniką, įrankius, gėrimus ar maisto papildus pusvelčiui parduodavo. Pavyzdžiui, iš prekybos centro pavogtą profesionalų drėgmės surinkėją, kainuojantį 605 eurų, jis teigia pardavęs nepažįstamam vyrui už 60 eurų.

Sulaikę įtariamąjį ir atlikdami jo apžiūrą, policijos pareigūnai rado nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos – amfetamino, kurį jis naudojo savo reikmėms. Todėl panevėžiečiui pareikšti ir kaltinimai dėl disponavimo psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės D. Styrienės, R. G. savo kaltę pripažįsta ir teigia, kad gailisi dėl savo poelgių. Tačiau jau atliekant ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių jis vėl įkliuvo vogdamas. Todėl prokurorė vasarį kreipėsi į teismą, kad R. G. būtų suvaržyta laisvė. Teismo sprendimu kaltinamasis buvo suimtas ir bylos nagrinėjimo laukia už grotų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

Print Friendly, PDF & Email