2024, gegužės 21, Antradienis

Prancūzų kino festivalyje „Žiemos ekranai“ – subtilūs ir įtraukiantys filmai

Vasario 3-5 d. į kino centrą „Garsas“ sugrįžta kasmetinis Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamas kino festivalis „Žiemos ekranai“. Žiūrovams bus pristatytas prancūziškas kinas – įtraukiantis, įžūlus, vienu metu lengvas ir sunkus, nepaprastas ir neįprastas. Tai subtilus menas, auginantis aktyvų ir intelektualų žiūrovą, o kartu jautrų bei atvirą svajotoją, ieškantį naujų emocijų ir jaudulio.

Šįkart festivalio tema – „Susitikimai“. Ji atspindi nuolatinį renginio atsinaujinimą, dėmesį naujiems vardams ir veidams kino ekranuose, paskatą pažinti įvairų požiūrį į pasaulį. Pagrindinėje programoje – platus spektras aktualių klausimų ne tik žmogui, kaip visuomenės, šeimos nariui, bet ir kaip individui, kūrėjui.

Penktadienį, vasario 3 d., 16 val. festivalį atidarys „Ponas Kleinas“ – drama, apie Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių užimtą Paryžių ir jame gyvenusių žydų ir prancūzų ryšį, kvestionuojant savo tapatybę. Tą pačią dieną, 18.30 val. mėgstantys biografijas, kviečiami pamatyti vieno charakteringiausių pasaulio tapytojų Vincento Van Gogo portretą pačioje jo kūrybos viršūnėje, intensyvią meninę veiklą ir kt. Pirmąją festivalio dieną užbaigs „Gražioji gegužė“ – filmas apie pirmą taikų mėnesį po Alžyro karo.

Savaitgalį pasirodys ir animacinis seansas, skirtas ne tik jauniesiems žiūrovams, bet ir piešinių bei muzikos magija besižavintiems kino mėgėjams – „Karalius ir paukštis“. Režisierė Emilie Brisavoine savo dokumentinėje juostoje „Polina ištrūksta“ dvejus metus fiksuoja netipinės savo šeimos gyvenimą ir Polinos paauglišką maištą. Juoko dozę dovanos net kelios komedijos, tarp kurių Alain’o Cavalier’o „Tėvas“, laikomas vienu keisčiausių kada nors Kanų kino festivalyje rodytų filmų. Festivalį vainikuos mistikos prieskoniais paskaninta drama „Iki niekados“, leisianti pažvelgti anapus. Filmas pristatytas prestižiniuose Venecijos ir Toronto kino festivaliuose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai