jaunimo forumas

Rugsėjo 30 d. – spalio 1 d. vyks pirmutinis toks mieste PANEVĖŽIO JAUNIMO FORUMAS: PRAMUŠANT SIENAS. Dviejų dienų veiklas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje rengia bibliotekos Atvira jaunimo erdvė ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Šie metai paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo bei Savanorystės metais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka 2022 m. mini 100-uosius, o bibliotekos Atvira jaunimo erdvė – 10-uosius gyvavimo metus. Tokią gausą progų sudėjus į šiuolaikinį formatą gimė forumo jaunimui veiklos.

Forumo temos – psichologija, verslo kūrimas, pinigų įdarbinimas, stilius ir grožio paslaptys, meno patirtys, performatyvioji poezija slemas. Šios ir kitos temos bus atveriamos su jaunimo lyderiais, meno terapeutais, influenceriais, psichologais, mitybos, komunikacijos specialistais, karjeros konsultantais, mados žinovais, menininkais. Lankytojų laukia kūrybinės dirbtuvės, sėkmės istorijos, pokalbiai ir diskusijos, atsipalaidavimo erdvės ir gyva roko muzika.

Viešnia iš Islandijos, rašytoja, iliustruotoja Kristin Ragna Gunarsdottir, ves bestiarijų dirbtuves. Psichologas Romanas Tolstokorovas ir socialinis darbuotojas Kasparas Vaičelis pasakos apie emocinę higieną, psichologė Justina Buikauskienė ves edukacinį-praktinį užsiėmimą apie pozityvumo paieškas. Finansų mentorius Martynas Gedvilas žada lengvai suprantamą informaciją finansiniais klausimais. Apie tai, ką atima ir duoda valgymo sutrikimai, papasakos juos įveikusi rašytoja Sandra Romienė, su dietiste Egle Ažubalienė kalbėsime apie teisingą mitybą ir maisto derinimą.

Laukia du užsiėmimai apie lytiškumą su gydytoja Rusne Kirtiklyte, dirbančia ties mokslu grįsto lytiškumo ugdymo sklaida Lietuvoje, vedančia lytiškumo ugdymo užsiėmimus jaunimui. Išgirsime apie pilotinę Uncommon.lt programą, prie kurios prisijungusi Ieva Klungytė papasakos apie įgūdžių ugdymą IT srityje ir kelią nuo nulio iki veikiančios svetainės. Vyks karjeros dirbtuvės ir pokalbiai su karjeros konsultante Vilda Alekniene, vedančia karjeros planavimo užsiėmimus.

Dalyvių laukia slemo skaitymai, keramikos, grafikos edukacinės veiklos, kaklajuostės gamyba naudojant Makrame pynimo techniką. Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba bendradarbiaudama su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ organizuos dirbtuves jaunimui, skirtas pažinti Panevėžį ir jo galimybes.

Rugsėjo 30 d. vėlai vakare užgros gyva alternatyvaus roko grupė „Raudona šviesa“.

Print Friendly, PDF & Email