2024, kovo 29, Penktadienis

Pralaimėjimas Paryžiuje lėmė 5-ąją vietą grupėje

Panevėžio „Lietkabeliui“ (9/7) buvo labai reikalinga pergalė, norint užsitikrinti namų pranašumą Europos taurės ketvirtfinalyje. Vis tik jos pasiekti nepavyko.

Rungtynėse svečiuose, po gausių klaidų paskutiniame kėlinyje, 69:76 (20:20, 15:17, 17:20, 15:19) teko pripažinti Paryžiaus „Metropolitans 92“ (11/5) pranašumą.

Panevėžio komanda grupėje lieka penkta, kitame Europos taurės etape neturės namų pranašumo ir susitiks su Bolonijos „Virtus“ klubu.

Panevėžio klubui šiame mače nepadėjo Gediminas Orelikas, kuris sunegalavo.

Panevėžio komanda klydo net 25 kartus, varžovai – 19.

Panagiotis Kalaitzakis buvo „Lietkabelio“ vedlys puolime mačo pradžioje – 7:5. Nors Jordanas McRae’us tritaškiu persvėrė rezultatą (9:7), jam atsakė Džordže Gagičius, o į kitą „Metropolitans 92“ žaidėjo metimą atsaką paruošė Vytenis Lipkevičius – 12:14. Iš toli taiklus buvo ir P.Kalaitzakis (15:16), o Karolio Giedraičio šūvis persvėrė rezultatą – 22:20. Gabrielius Maldūnas pasižymėjo reikalingu bloku ir taip leido savo komandai pirmauti po pirmojo kėlinio.

Taškų Paryžiaus komanda negalėjo pelnyti tris pirmas antro kėlinio minutes, o tai leido „Lietkabeliui“ pabėgti 26:20. Blogą atkarpą nutraukė Tomeras Ginatas (23:26), tuo tarpu Willas Cummingsas skirtumą rėžė iki minimalaus – 27:28. P.Kalaitzakis stojo mesti trijų baudų metimų ir visus juos realizavo, o už varžovų klaidą baudė Kristupas Žemaitis – 33:27. J.McRae’us vėl taikėsi mažinti „Metropolitans 92“ atsilikimą (33:35) bei galiausiai lygino rezultatą – 35:35. Dž.Gagičiui dar atsakė Vince’as Hunteris, tad prieš pertrauką tvyrojo lygybė – 37:37.

G.Maldūnas ir D.Giedraitis per pirmą minutę pridėjo po metimą, o būtent šio dueto dėka „Lietkabelis“ toliau liko priekyje – 48:42. V.Hunteriui atsakė Dž.Gagičius (50:44), tuo tarpu „Metropolitans 92“ komanda neteko Jordano McRae’aus, kuris gavo dvi technines pražangas paeiliui. Panevėžiečiai pirmavo 52:46, o kėlinyje liko pusketvirtos minutės, vis tik klaidos kainavo ir tritaškį smeigė Keithas Hornsby – 49:52. W.Cummingsas lygino rezultatą tolimu šūviu (52:52), dar vieną metimą pataikė ir K.Honsby, tad Paryžiaus komandos spurtas tęsėsi iki 13:0. Tik Kasparas Bėrzinis dar spėjo sušvelninti rezultatą – 54:57.

P.Kalaitzakio baudos metimas buvo vienintelis taškas, kurį komandos sukrapštė per beveik tris minutes, kol tas pats graikas nepridėjo rezultatą lyginusio dvitaškio – 57:57. Lahaou Konate užsidirbo techninę pražangą už vaidybą, o V.Lipkevičius tai išnaudojo išvesdamas į priekį savo ekipą – 58:57. V.Hunteris realizavo du metimus po panevėžiečių klaidų ir tai vertė N.Čanaką prašyti pertraukėlės – 58:61. P.Kalaitzakis pridėjo trečią savo tolimą metimą (61:63), tiesa, V.Hunterio ir W.Cummingso tandemas ir vėl veikė puikiai – 67:61.

Vėl sekė „Lietkabelio“ klaida, kuri leido „Metropolitans 92“ toliau bėgti į priekį – 69:61. Po minutės pertraukėlės P.Kalaitzakis nepataikė, bet vilties įžiebė D.Giedraitis – 64:69. Būtent jis vėliau atsakė T.Ginatui (67:71), kuomet žaisti liko pusantros minutės, tad šansas vis dar išliko. T.Ginatas pridėjo svarbų dvitaškį Paryžiaus klubui, V.Lipkevičius atsakė tuo pačiu, bet V.Hunterio baudos taip pat buvo taiklios – 75:69. Liko jau tik 30 sek., D.Giedraitis prametė ir šansų laimėti nebeliko. T.Ginatas tvirtino pergalę Prancūzijos ekipai.

„Metropolitans 92“: Willas Cummingsas 22 (6 kld., 9 išpr. praž.), Vince’as Hunteris 19 (8 atk. kam.), Jordanas McRae’us 15, Tomeras Ginatas 10.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18 (3/8 trit.), Dovydas Giedraitis 15 (3/4 trit.), Džordže Gagičius 10 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (4 rez. perd.),Gabrielius Maldūnas 8