Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuota 213 aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių. Daugiausia jų nustatyta Kauno apskrityje – 46, po 41 – Panevėžio ir Vilniaus apskrityse. Kasdien nustatomų naujų infekcijos protrūkių skaičius svyruoja nuo 10 iki 20.

Apskritis Protrūkių skaičius
Alytus 11
Kaunas 46
Klaipėda 30
Marijampolė 13
Panevėžys 41
Šiauliai 10
Tauragė 1
Telšiai 10
Utena 10
Vilnius 41

Daugiausiai besitęsiančių protrūkių kovo 15-19 d. užfiksuota gydymo įstaigose – 42 protrūkiai, 36 – ugdymo įstaigose. Be to, fiksuoti du aktyvūs protrūkiai socialines paslaugas teikiančiose įstaigose.

Vertinant COVID-19 ligos plitimą pagal veiklas, išskirtina, kad praėjusią savaitę ir toliau aktyvūs išliko protrūkiai baldų gamybos ir prekybos įmonėse – savaitės pabaigoje iš viso buvo registruota po 14-lika protrūkių tokią veiklą vykdančiose įmonėse.

Taip pat praėjusią savaitę ir toliau fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais siuvimo ir transporto bei logistikos įmonėse. Tokių aktyvių protrūkių savaitės pabaigoje registruota po 7. Tuo metu, dar 6 protrūkiai praėjusios savaitės pabaigoje buvo registruoti statybų pramonės įmonėse, 4 – maisto gamybos pramonės įmonėse.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatoma, kad tose įstaigose, kuriose nėra galimybės darbo organizuoti nuotoliniu būdu, dažnai nesilaikoma infekcijų prevencijos – nėra ieškoma sprendimų, kaip organizuoti darbą, valdant srautus, taip pat neišvengiama klaidų organizuojant darbuotojų maitinimą, be to, neretai sunkiu uždaviniu tampa ir patalpų valymas.

NVSC ragina darbdavius atsakingai įgyvendinti infekcijos plitimo valdymo priemones: reguliuoti darbuotojų ir klientų srautus, pagal galimybes darbą organizuoti pamainomis, užtikrinti, kad darbuotojai dėvėtų kaukes, jas periodiškai keistų, kad įmonėje būtų laikomasi rankų higienos, atstumų ir kitų nustatytų reikalavimų.

Specialistų vertinimu, protrūkių struktūroje reikšmingą dalį ir toliau sudaro atvejai, susiję su užsikrėtimais šeimose, kurių svarus skaičiaus augimas pradėtas fiksuoti spalio mėnesį. Vertintina, kad, kad ir toliau matoma tendencija, jog atvejų, kai užsikrečiama šeimose, ir atvejų, kai užsikrečiama darbovietėse, skaičius koreliuoja.

NVSC epidemiologai primena, kad patvirtinus COVID-19 vienam iš šeimos narių, jis turi izoliuotis nuo kitų šeimos narių, atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Perduodant maistą ar kitais atvejais, privaloma dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, nebūti arti ilgiau nei 15 minučių.

NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – tai du ar daugiau susiję COVID-19 ligos atvejai.

Print Friendly, PDF & Email