Per praėjusią parą izoliuoti 1157 didelės rizikos sąlytį turėjęs asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 55 247 asmenys. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 50. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Panevėžio m. sav.
nauji atvejai per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų: 273
COVID-19 atvejai: 7 765
šiuo metu serga (De jure): 2 789
šiuo metu serga: 336
pasveiko (De jure): 4 755
pasveiko: 7208
Panevėžio r. sav.
nauji atvejai per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų: 203
COVID-19 atvejai: 2 295
šiuo metu serga (De jure): 779
šiuo metu serga: 108
pasveiko (De jure): 1 425
pasveiko: 2096

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos apdirbimo įmonėje patvirtintas vienas atvejis. Iš viso su protrūkiu šioje įmonėje siejama 17 atvejų, iš kurių 3 yra antriniai.

Taip pat vienas atvejis per vakar parą patvirtintas Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 18 atvejų, iš kurių COVID-19 liga patvirtinta 1 darbuotojui ir 14 pacientų ir 3 antriniai atvejai.

Trys atvejai per vakar parą patvirtinti Marijampolės lopšelyje–darželyje ,,Rasa“. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 7 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Bitutė“. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 ugdytinis, taip pat nustatyti 2 antriniai atvejai.

Naujas protrūkis nustatytas picerijoje, įsikūrusioje Klaipėdos mieste. Du atvejai patvirtinti picerijos darbuotojams.

Metalo gaminių, dirbinių ir konstrukcijų gamybos įmonėje, įsikūrusioje Šiauliuose, per vakar parą nustatyti 2 nauji atvejai. Bendras patvirtintų atvejų skaičius 36 atvejai, iš jų – 3 antriniai atvejai registruoti šeimose. Viename iš įmonės padalinių organizuotas profilaktinis darbuotojų ištyrimas.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 21.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Print Friendly, PDF & Email