2024, birželio 23, Sekmadienis

Pradėta puošti miesto Kalėdų egutė

reklama rubai

Likus dviems savaitėms iki numatytos Kalėdų eglutės įžiebimo šventės, Laisvės aikštėje pradėta montuoti daug šurmulio sukėlusi eglė. Šiais metais Panevėžio valdžia, matyt, nutarusi perspjauti ir sostinę, miesto papuošimui skyrė rekordinę – 150 000 Eurų sumą. Šventiniam koncertui numatyta skirti dar keliolika tūkstančių eurų. Praėjusiais metais šioms reikmėms skirta 59 000 Eur. Įrašą socialinio tinklo Facebook grupėje Panevėžio tiesa, kuriame buvo paskelbta sutarties tarp miesto savivaldybės ir UAB “Švenčių studija” sutarties ištrauka peržiūrėjo virš 25 000 panevėžiečių. Dauguma jų piktinosi švaistomais pinigais. Piktinosi ir opozicijoje esantys politikai.

“Kiek pamenu, pernai miesto kalėdinės eglutės ir teritorijos aplink miesto centrą papuošimui buvo skirta 59 tūkst. eurų. Kai palyginome su dabartine suma, kilo mintis, ar kartais 2019 metų pradžioje nebus kokių nors rinkimų. Ta mūsų prielaida pasitvirtino. Ar didelė tai suma? Yra toks tostas, kad tavo norai sutaptų su tavo galimybėmis.

Neabejoju, kad miesto valdžia tikrai labai nori sukurti šventę. Bet vaikų darželių tvoroms skyrėme tik po 6 tūkst. eurų, neturime pinigų riboženkliams. Nuolat girdime, kad nėra pinigų, todėl manau, kad ši suma yra pernelyg didelė”-tuomet sakė Panevėžio savivaldybės tarybos narė G. Umbrasienė.

Mes norime padaryti akibrokštą visuomenei, žiniasklaidai, ir visiems žmonėms. Norime, kad tai būtų šventė. Atskleisiu tik tiek, kad visas miestas bus išpuoštas. Kalbu ne apie vieną eglę: bus išpuoštos ir gatvės, ir viešosios erdvės“, –  į opozicijos ir pasipiktinusių miestiečių nuogastavimus atkirto Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Renginiai prasidės anksti
Kalėdiniai renginiai prasidės kaip niekad anksti lapkričio 30 d. 17:30 val. Šiais metais eglutės įžiebimo ceremoniją patikėta rengti Bendruomenių rūmams. Laisvės aikštėje šurmuliuos Kalėdinė mugė, vyks edukacinės programos ir kūrybinės dirbtuvės. Jose panevėžiečiai, padedant nykštukams, galės pasigaminti eglutei žaisliukus. Pati eglės įžiebimo ceremonija taip pat bus įspūdinga – ją lydės fejerverkai ir pirotechnikos pliūpsniai. Na, o senis Kalėda turėtų nusileisti net iš 50 m. aukščio.

 

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai