2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ bei 5 asmenys lieka nuteisti dėl korupcinių nusikaltimų

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas, iš dalies atmetęs apeliacinius skundus, paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo kaltais dėl prekybos poveikiu bei kitų korupcinių nusikaltimų padarymo pripažinta šiuo metu likviduojama politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ bei penki fiziniai asmenys. Partijai palikta 112 tūkst. eurų bauda ir konfiskuota daugiau kaip 279 tūkst. eurų partijos turto.

Teismas konstatavo, kad vadovaujančias pareigas partijoje „Tvarka ir teisingumas“ ėjęs tuometinis partijos atsakingasis sekretorius Rimas Antanas Ručys lieka kaltas dėl prekybos poveikiu, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Jam teismas paliko 4 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams.

Verslininkai Peisachas Kačerginskis ir Giedrius Rakauskas lieka pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu, turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu, o Vytautas Banys ir Justinas Garliauskas – dėl turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Jiems pakeistos laisvės atėmimo bausmės, išteisinant dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo skiriant nuo 2 m. 6 mėn. iki 3 metų, jų vykdymą atidedant. Taip pat visi lygtinai nuteisti asmenys turės sumokėti po 753 Eur įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ lieka kalta dėl to, kad veikdama per savo atstovą pažadėjo ir susitarė su P. Kačerginskiu ir G. Rakausku priimti iš jų kyšį, o už tai pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir vienos valstybinės įmonės viešuosius pirkimus. Šių privačių asmenų nurodymais pagal suklastotus dokumentus pervedus lėšas į kito asmens vadovaujamų įmonių sąskaitas, apmokėtos partijos viešinimo paslaugos. Tokiu būdu partijos naudai ir interesais iš viso priimtas 519 839 litų (150 555 eurų) vertės kyšis.

Likviduojama minėta politinė partija taip pat lieka kalta, kad veikdama per savo atstovą sukurstė V. Banį panaudoti žinomai netikrus dokumentus ir pervesti lėšas į kito asmens vadovaujamos bendrovės sąskaitą siekiant apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas, ir taip iššvaistyti bendrovės didelės – iš viso 484 000 litų (140 176 eurų) vertės turtą.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir perduotas teisminiam nagrinėjimui 2018 m. spalio 25 d. Baudžiamoji byla sudarė 166 tomus arba daugiau nei 30 tūkstančių dokumentų. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, valstybinį kaltinimą palaikė Generalinės prokuratūros ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, o ikiteisminį tyrimą atliko – STT Vilniaus valdyba (dabartinė Centrinė tyrimų valdyba).

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis yra įsiteisėjęs. Sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

- Reklama -

Naujausi straipsniai