2024, liepos 15, Pirmadienis

Policijos rėmėjai tobulino įgūdžius mokymuose

reklama rubai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams padeda 26 policijos rėmėjai ir 29 jaunieji policijos rėmėjai.

Bendruomenės pareigūnai, kad jie pareigas atliktų teisingai, siekdami tobulinti jų įgūdžius, 2017-11-02 organizavo rėmėjams pirmosios medicinos pagalbos mokymus Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure, o 2017-11-08 – savigynos mokymus Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Juos vedė Lietuvos policijos mokyklos instruktoriai.

Mokymuose kiekvienas policijos rėmėjas ne tik išklausė teorinę dalį, bet ir įtvirtino medžiagą atlikdamas praktines užduotis. Mokėsi, kaip teisingai atlikti dirbtinį kvėpavimą. Visuomenės sveikatos specialistė Ala Puzmienė paaiškino ir parodė, kaip jį daryti suaugusiems ir vaikams, kaip atpažinti, ar žmogus gyvas, ar kvėpuoja, iš ko suprasti, kad gali būti pažeistas stuburas ir kaip elgtis. Rėmėjai sužinojo, kaip elgtis žmogui užspringus, kaip sutvarstyti žaizdas ir nudegimus.

Savigynos mokymuose Lietuvos policijos mokyklos instruktorius V. Matiukas papasakojo apie specialiąsias priemones, jų paskirtį, kaip jos naudojamos policijos darbe, teisinius jų panaudojimo aspektus, mokė, kaip reikia gintis prieš ginklą ar peilį turintį asmenį. Mokė, kaip reikėtų elgtis ir bendrauti su asmeniu, kuris yra apsvaigęs nuo alkoholio ar psichiką veikiančių medžiagų, su nukentėjusiais vaikais ar senyvo amžiaus žmonėmis.

Teorinę dalį lydėjo praktinės užduotys. Jas atlikdami policijos rėmėjai turėjo uždėti antrankius, sulaikyti puolantį asmenį, paguldyti ir pakelti jį nuo žemės. Buvo rodoma ir aiškinama, aiškinama, kaip kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų pasielgti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai