2024, birželio 23, Sekmadienis

Po pareigūnų atliktų kratų švenčių stalas bus sveikesnis

reklama rubai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų iniciatyva pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šešėlinio verslo ir sukčiavimo, vykdant didmeninę ir mažmeninę prekybą maisto produktais, atsivežtais iš Lenkijos Respublikos. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad ne mažiau kaip trys juridiniai asmenys ir su jais susiję fiziniai asmenys, sukčiaudami ir siekdami išvengti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL,  įrašo į deklaracijas ir kitas nustatyta tvarka patvirtintas ataskaitas žinomai neteisingus duomenis apie savo pačių pajamas ir juridinių asmenų pajamas, pelną, turtą ir tuos dokumentus pateikia valstybės įgaliotoms institucijoms.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. „Sukčiavimas“.

Tyrimo metu, Panevėžio mieste ir Panevėžio rajone, juridinių asmenų biuruose, veiklos vykdymo vietose buvo atlikta 6 kratos.

Kratų rezultatai pareigūnus šokiravo. Buvo rasti ir paimti ne tik tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai, galintys padėti atskleisti nusikalstamas veikas ir nustatyti reikšmingas su jomis susijusias aplinkybes (buhalterinės apskaitos dokumentai, įvairūs užrašai, kompiuteriai, laikmenos su informacija ir kt.). Sandėliavimo vietose buvo rasta apie dvi tonas maisto produktų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Galiojantys teisės aktai numato, jog tokia produkcija turi būti sunaikinta, o ne saugoma. Belieka tik spėlioti, kur artėjant didžiosioms metų šventėms, šie produktai galėjo iškeliauti.  Į pagalbą skaičiuojant sugedusius maisto produktus buvo pasitelkti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Panevėžio departamento specialistai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai