2024, liepos 27, Šeštadienis

Po dramatiškos kovos – pirmas pralaimėjimas LKL pirmenybėse

Pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/1) klubas, kuris išvykoje 90:92 (21:31, 22:21, 18:28, 12:29) nusileido Kauno „Žalgirio“ (8/1) krepšininkams.

„Lietkabelio gretose nežaidė nugaros skausmus jaučiantys Lorenzo Williamsas bei Kšištofas Lavrinovičius.

„Žalgiris“ nuo pat dvikovos pradžios išsiveržė į priekį ir sužaidus pustrečios minutės skirtumas jau buvo dviženklis – 12:2. „Lietkabelis atkuto po dviejų iš eilės tritaškių – 10:15. Čia pat šeimininkai įmetė 6 taškus paeiliui – 21:10. Pasibaigus pirmosioms dešimt žaidimo minučių kauniečiai kontroliavo situaciją – 31:21.

Antrajame kėlinyje ryžtingai startavo svečiai, kurie per 2 minutes deficitą sumažino vos iki vieno tikslaus metimo – 31:33. Prabėgus 5 minutėms „Lietkabelio“ deficitas siekė 4 taškus (33:37), tačiau „Žalgirio“ atkarpa 10:2 leido vėl atitrūkti – 47:35. Per likusį laiką panevėžiečiams pavyko nežymiai priartėti – 43:52.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai nemažino apsukų – atkarpa 9:2 vėl didino jų atotrūkį – 61:45. Netrukus Vasilije Micičius įsmeigė tritaškį ir praraja tarp komandų pirmą kartą pasiekė 20 taškų ribą – 70:50. Kėlinio metu „Lietkabeliui“ buvo pavykę priartėti iki 14 taškų, bet prieš lemiamą atkarpą ekipas vėl skyrė 19 taškų – 80:61.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo Simo Jasaičio ir Luko Aukštikalnio tritaškiais – 67:80. Nors žalgiriečiai bandė atitrūkti (85:67), likus 6 minutėms svečiai deficitą sumažino dar labiau – 76:87. Likus puspenktos minutės „Žalgiris“ kontroliavo situaciją (91:76), bet į lemiamą šturmą kilę Artūro Štalbergo auklėtiniai laimėjo atkarpą 10:0 ir likus 1 min. ir 55 sek. sugrąžino intrigą – 86:91. Likus 48 sek. Vaidas Čepukaitis pataisė netaiklų komandos draugo metimą (90:92), o šeimininkų ataka buvo netiksli ir svečiams liko 28 sek. Gary Taltono reidas buvo netikslus ir „Žalgiris“ šventė pergalę.

„Žalgiris“: Vasilije Micičius (7 rez. perd.) ir Antanas Kavaliauskas po 19, Kevinas Pangosas 17, Aaronas White’as 11.

„Lietkabelis“: Gary Taltonas 20 (9 rez. perd., 30 naud. bal.), Žygimantas Skučas 13, Simas Jasaitis 11 (3/5 tritaškiai, 5 atk. kam.), Žanis Peineris 9 (5 rez. perd.).