2024, balandžio 16, Antradienis

Po dramatiškos kovos nugalėtas „Neptūnas”

Panevėžio „Lietkabelis“ (18/9) įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate.

Kapitono Vytenio Lipkevičiaus vedami Nenado Čanako auklėtiniai namuose 82:77 (25:17, 17:25, 23:23, 17:12) po itin atkaklios kovos susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ (9/18) ekipa.

Pirmosiomis mačo minutėmis komandos nebuvo nusiteikusios gintis – 14:10 pirmavo svečiai, tačiau panevėžiečiai į tai atsakė spurtu 15:3 ir po dešimties minučių buvo priekyje 25:17.

Sėkminga Mato Jogėlos ir Giedriaus Stankevičiaus atkarpa antrojo ketvirčio pradžioje leido uostamiesčio krepšininkams ir vėl išlyginti pusiausvyrą, o netrukus ir išsiveržti į priekį – 33:29. Visgi tuomet 9 taškus be atsako vėl surinko „Lietkabelis“. Komandos į rūbines išėjo švieslentėje degant lygybei – 42:42.

Po pertraukos kurį laiką geresnį žaidimą demonstravo klaipėdiečiai (56:51). Nors trečiajam kėliniui einant į pabaigą iniciatyvą trumpam perėmė šeimininkai, prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą rezultatas išliko lygus – 65:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, jam įpusėjus trapų pranašumą turėjo „Lietkabelis“ – 72:71. Tuomet, Klaipėdos ekipai pirmaujant 77:74, penktąją pražangą užsidirbo Simas Galdikas, o dar vėliau techninę nuobaudą gavo Žygimantas Janavičius. Tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ sulig Gyčio Masiulio baudų metimais prasidėjus paskutinei minutei vėl išsiveržė į priekį – 79:77. Šį laiką užtikrinčiau sužaidę panevėžiečiai triumfavo 82:77.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 20, Kyle’as Vinalesas 15, Gytis Masiulis 14, Paulius Valinskas 11, Džordže Gagičius 9, Gabrielius Maldūnas 6.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 15, Evaldas Šaulys 12, Deividas Gailius, Džiugas Slavinskas ir Norbertas Giga – po 8, Simas Galdikas ir Martynas Mažeika – po 7, Giedrius Stankevičius 6.