2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Planuojamas tęsti UAB Panevėžio pirtis privatizavimas

Kaip praneša Panevėžio savivaldybės komunikacijos skyrius, praėjusią savaitę Panevėžio miesto savivaldybės vadovai jau kelintą kartą susitiko su miesto pirtininkų bendruomenės atstovais aptarti UAB Panevėžio pirtis įmonės veiklos ir jos perspektyvų. Pažymėtina, kad pirties veikla nėra savivaldybės funkcija. Dėl to priekaištus savivaldybei nuolat teikia ir Laisvosios rinkos institutas.

Negana to, miestui pirties išlaikymas yra nuostolingas. Kaip ir neseniai vykusio susitikimo metu buvo aptarta jau kelis metus besitęsianti situacija, kai surenkamos pajamos iš lankytojų nepadengia įmonės veiklos (darbuotojų išlaikymo, elektros, karšto vandens ir kt.) kaštų. Atitinkamai, už susikaupusias skolas jau yra kreipęsi antstoliai dėl teisių apribojimo disponuoti įmonės turtu (t.y. pirties pastatu).

Taip pat su bendruomene buvo diskutuojama, kad dabartinės pirties paslaugos (garinės patalpos, dušai, ir kt. infrastruktūra) nebeatitinka šiuolaikinių poreikių, yra morališkai pasenę ir tokiu būdu sunku pritraukti naujų klientų bei išlaikyti jaunesnius pirties mėgėjus, dėl patrauklesnių sąlygų pasirenkančius rajone esančias pirtis. Buvo pripažinta, kad įmonės pastatui reikalingas kapitalinis remontas, bei nuskambėjo pirtininkų pasiūlymas statyti visiškai naują pastatą pirties paslaugoms teikti.

Susitikimo metu taip pat pažymėta, kad pradėtas privatizavimo procesas – Panevėžio m. savivaldybei nuosavybės teise priklausančių įmonės akcijų pardavimas – tai tinkamiausias variantas siekiant į įmonę pritraukti investuotoją, kuris būtų suinteresuotas išlaikyti įmonės veiklą. Tuo pačiu, pirtininkai turi teisę ir galimybę ieškoti investuotojų ar kitų variantų dėl pirties veiklos tęstinumo.

Kadangi savivaldybės administracija iš biudžeto negali skirti tiesioginių dotacijų įmonės nuostolingai veiklai kompensuoti, kiti svarstyti variantai – įmonės likvidavimas, bankroto procedūra, arba turto pardavimas varžytinėse pagal antstolio reikalavimą – visiškai sustabdytų įmonės pirties paslaugų teikimą ir turtas būtų parduotas be jokio veiklos tęstinumo.

„Savivaldybės biudžeto panaudojimą reglamentuojantys teisės aktai apriboja mūsų galimybę finansuoti ar kitomis formomis padengti savivaldybės valdomos įmonės UAB Panevėžio pirtis vykdomos ūkinės komercinės veiklos – pirties paslaugų, patiriamus nuostolius. Todėl manome, kad įmonės akcijų pardavimas – vienas tinkamiausių variantų, siekiant suinteresuotam investuotojui perduoti ir visą įmonės vykdomą pirties veiklą“ – teigia Tomas Jukna, Savivaldybės administracijos direktorius.

Numatyta, kad savivaldybės administracija po šio susitikimo privatizavimo komisijai teiks siūlymą tęsti UAB Panevėžio pirtis akcijų privatizavimo procedūrą, kurios metu būtų skelbiamas jau trečias aukcionas įmonės akcijoms parduoti.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai