2024, birželio 23, Sekmadienis

Pirmoji Pasaulio taurės Kazanėje diena – du lietuvių finalai ir D. Rapšio auksas

reklama rubai

FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio taurė atkeliavo į Vidurinius Rytus. 6-asis (iš 7-ių) varžybų etapas šį savaitgalį vyksta Tatarstano sostinėje Kazanėje (Rusija). Čia dalyvauja ankstesniuose etapuose besivaržę Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys, o taip pat jėgas pasitikrina ir šiųmetinėje taurėje dar nestartavusi Agnė Šeleikaitė.

Po penkių varžybų etapų vyrų įskaitoje aiškiu lyderiu ir toliau išlieka Rusijos plaukikas Vladimir Morozov – 264 taškai. Antroje vietoje gana tvirtai laikosi Danas Rapšys, turintis 177 taškų kraitį. Iš trečios vietos į ketvirtą nukrito 2 etapus iš eilės praleidęs amerikietis Andrew Wilson (129 tšk.), kuris užleido poziciją savo tautiečiui Michael Andrew (132 tšk.). Lyderių penketuką užbaigia puikiai Budapešte ir Berlyne pasirodęs olandas Arno Kamminga (117 tšk.)

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) po visų 7 etapų galės džiaugtis solidžiu prizu – 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyksta 50 m ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Rytinė sesija (atrankos) prasidės 9 valandą Lietuvos laiku, o vakarinė dalis (finalai) – nuo 17 valandos.

Planuojami lietuvių startai:

Šeštadienis, lapkričio 2 – 
D. Rapšys (200 m kompl. b.), A. Šidlauskas (50 m krūtine),
A. Šeleikaitė (100 m krūtine), D. Margevičius (200 m peteliške)
Sekmadienis, lapkričio 3 – 
D. Margevičius (50 m peteliške), A. Šeleikaitė (50 m krūtine),

A. Šidlauskas (200 m krūtine), D. Rapšys (200 m l. stiliumi)

Pirmoji diena lietuviams Kazanėje prasidėjo skirtingai. Danas Rapšys užtikrintai pirmu rezultatu pateko į vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalą. Sėkmingai rytinė sesija susiklostė ir Andriui Šidlauskui, kuris vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje užfiksavo 7-ą rezultatą ir taip pat pateko į finalą.

Prasčiau sekėsi kitiems dviem lietuviams – Deividas Margevičius vyrų 100 m peteliške rungtyje buvo 13-as ir į finalinį 8-uką nepateko. Agnė Šeleikaitė startavo moterų 200 m krūtine atrankoje, tačiau ir jai nepavyko prasibrauti į finalą – užimta 10 vieta.

Vakarinėje sesijoje favorito statusą pateisino D. Rapšys. Pusę distancijos lenkęs pasaulio rekordo grafiką lietuvis šįsyk buvo greitesnis nei etape Berlyne ir finišavo pirmas (3.44,60), už nugaros palikdamas visus varžovus. Antroje vietoje likęs rusas Antonas Nikitinas mūsiškiui pralaimėjo net 3 sekundes.

A. Šidlauskas pagerino savo rytinį rezultatą – 100 m krūtine finale lietuvis užfiksavo 1 min. 0,45 sek. laiką ir į priekį praleido 4 plaukikus, kuriems pavyko „išplaukti“ iš 1 minutės. Nugalėjo rusas Antonas Čiupkovas (58,94).

Paskutinis pasaulio taurės etapas vyks kitą savaitę, lapkričio 7–9 dienomis, Kataro sostinėje Dohoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai