2024, vasario 26, Pirmadienis

Pirmoji Panevėžio biblioteka kviečia švęsti 95-ąjį gimtadienį

2017-aisiais Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, pirmoji valstybinė Panevėžio biblioteka, mini išskirtinį, 95-ąjį, gimtadienį. Pirmąjį skaitytoją ji priėmė 1922 m. rugsėjo 1 d. Nuo tada biblioteka tapo svarbiu Panevėžio ir jo krašto kultūros židiniu, telkiančiu ne tik skaitytojus, bet buriančiu visą iškiliąją Panevėžio miesto inteligentiją.

Visus 2017-uosius Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka būrė Bičiulius: iškilius šalies muziejus, galerijas, bibliotekas. Lankytojai galėjo susipažinti su išskirtinių institucijų fondais, parodomis, bendruomene, veikla. Buvo keičiamasi dovanomis, knygomis ir žiniomis. 

Šią renginių plejadą vainikuos Pirmosios valstybinės viešosios bibliotekos Panevėžyje 95-ojo gimtadienio šventė, vyksianti š.m. lapkričio 30-ąją Juozo Miltinio dramos teatro didžiojoje salėje. Jos programoje – šypsenos ir bibliotekos atsidėkojimo už bičiulystę dovanos. Tai dramos ,,Kelio pradžia“ premjera (režisierius Gintautas Žiogas), Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO šventinis koncertas (meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas). 

„Mums visada malonu su Tamsta susitikti ir išgerti stiklinę arbatos“, senųjų Panevėžio inteligentų – Julijono Lindės-Dobilo, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Elžbietos Jodinskaitės – stiliumi kviečia biblioteka.

Šventė rengiama kaip padėka bibliotekos Bičiuliams – skaitytojams, lankytojams, globėjams, partneriams, mecenatams, rėmėjams. Visiems, buvusiems šalia pačiais įvairiausiais bibliotekos ilgos istorijos laikais. 

Lapkričio 30 d. biblioteka ir padaliniai dirbs iki 15 val., vėliau kviečiame susitikti šventėje. Beje, įėjimas su kvietimais, jų galite pasiimti bibliotekos registratūroje (Respublikos g. 14).

Keletas faktų. Per vieną darbo dieną Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekoje vidutiniškai apsilanko 1600 fizinių ir virtualių lankytojų, per metus – 500 tūkstančiai lankytojų. Bibliotekos fonde sukaupta apie 500 tūkstančių fiz. vnt. dokumentų, per metus surengiama 700 kultūros, švietėjiškų, informacinių renginių ir edukacinių užsiėmimų, išduodama 362 tūkstančiai dokumentų.

Biblioteka – miesto kultūros scena. Brandi, kūrybinga, vienijanti – tokia dėl visų, tokia dėl Tavęs, – sako 95-uosius gyvavimo metus mininti bibliotekos bendruomenė.

Nuotraukoje – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos bendruomenė 2017 m. Panevėžio miesto gimtadienio šventėje (Meganos Pesse nuotr.)

- Reklama -

Naujausi straipsniai