2024, birželio 23, Sekmadienis

Pirmajame „drago“ čempionato etape teks suvaldyti beveik 37000 arklio galių

reklama rubai

Lietuvos „drago“ čempionato organizatoriai pavasarį palydėti kviečia į Kazlų Rūdos aerodromą. Čia paskutinį gegužės savaitgalį laukia pirmasis šio sezono varžybų etapas, kuriame, skaičiuoja organizatoriai, atmosferą kaitins kone 37000 arklio galių.

Kaip pasakoja vienas renginio organizatorių Tomas Stadalius, šalies traukos lenktynininkų bendruomenė nekantriai laukia būsimų startų. Visi per žiemą spėjo pasiilgti adrenalino, užplūstančio stebint starto šviesoforą, azarto matant, kaip drauge startavęs konkurentas lieka už nugaros, ir pergalės skonio.

„Socialiniai tinklai net ūžia. Per žiemą daug kas ne tik pasitobulino turėtą techniką, bet susikonstravo ir naują. Jei visus pamatytume gegužės 27-28 dienomis Kazlų Rūdos aerodrome, būtų labai stipru“, – sakė pašnekovas.

Pasodins merą

Viena laukiamiausių pirmojo etapo staigmenų – prie bendrovės RSVMOTORS turimos „Audi RS“ vairo pasodintas Kazlų Rūdos meras. Ir jis ne tik pasimatuos bolidą, bet ir dalyvaus varžybose. Čempionato organizatoriai žada, kad kituose etapuose galimybę išbandyti šį sportišką automobilį galės laimėti ir bilietus įsigiję žiūrovai.

T.Stadalius pastebėjo, kad Kazlų Rūdos aerodromas yra varžyboms ypatingai dėkinga vieta.

„Galima net sakyti, kad čia faktiškai vienintelė vieta Lietuvoje, galinti priimti „drago“ mėgėjus, norinčius pamatyti kovą kaip įmanoma greičiau įveikiant ketvirčio mylios, arba 402,336 metro, atstumą“, – aiškino čempionato organizatorius.

Paskutinį gegužės savaitgalį, 27-28 dienomis, šioje trasoje varžysis apie 100 skirtingą techniką turinčių sportininkų, besirungsiančių 11-oje čempionato klasių.

Pasak organizatoriaus, ne taip sunku suskaičiuoti, jog vienu metu Kazlų Rūdoje bus tiek automobilių, jog bendra jų galia gali siekti apie 37000 AG.

„Man atrodo, kad atvažiuoti čia, pajusti atmosferą, užuosti svylančią gumą, degalus, išgirsti riaumojant galingus variklius, pamatyti daugybę unikalių, specialiai varžyboms ruoštų, bolidų, pasižvalgyti po dalyviu autoparką tikrai labai verta“, – žadėjo T. Stadalius.

Pirmasis iš šiemet laukiančių penkių „Drago“ čempionato etapų startuoja Kazlų Rūdos aerodrome gegužės 27-28 dienomis. Iki pat rugsėjo žadama surengti penkis čempionato etapus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai