2024, balandžio 13, Šeštadienis

Pirma 2023-iųjų paroda Bitės bibliotekoje – žymaus menininko Romano Borisovo akvarelės

Sausio 10 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos II aukšto erdvėse atidaroma Klaipėdoje gyvenančio dailininko Romano Borisovo tapybos paroda „Taip aš žiūriu“. Joje – įstabios architektūrinės akvarelės.

„Mėgstu architektūrą, jos likučius, todėl ir vaizduoju tai, kas man krenta į akį. Pagrindinės temos – Rytų Prūsija (Mažoji Lietuva) ir Vilnius. Tai man artima. Be to, susiję su šeimos istorija. Vilnius, Karaliaučius, Lietuvos didžioji kunigaikštystė, Lenkijos pilys. Galų gale visa tai tos pačios kultūros liekanos”, – sako R. Borisovas.

Menininkas gimė pokariu – 1949 m. Vilniuje, su tėvais gyveno pačiame sostinės centre. Dailės trauką pajuto dar nuo mokyklos suolo. Šeima tai skatino – piešdavo, dailę suprasdavo ir abu tėvai – inžinierius ir germanistė.

R.Borisovas baigė Vilniaus dailės instituto dizaino specialybę. Dirbo įvairiose sostinės baldų projektavimo ir reklamos įmonėse, dailės kombinate, architektų grupėje, turėjo savo verslą. Galiausiai atsidavė tik kūrybai – pasirinko laisvo dailininko kelią. Liejo akvareles ir daug keliavo, ypač daug dėmesio skirdamas architektūrai.

Be architektūros, R. Borisovui įdomi marinistinė tematika. Dar nuo studijų laikų yra užkietėjęs buriuotojas (turi jūrinės jachtos kapitono diplomą), apiplaukęs jūras ir vandenynus, pelnęs ne vieną apdovanojimą už laimėtas varžybas. Buriavimas tapo vienu įkvėpimų lieti marinistines akvareles.

Jau 15 metų su šeima gyvena Nidoje ir Klaipėdoje. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytojas.

Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Parodose dalyvauja beveik 50 metų. Surengė daugiau kaip 80 personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Austrijoje, JAV, Liuksemburge. R. Borisovo paveikslų galima išvysti daugelyje pasaulio muziejų, juos mėgsta privatūs kolekcininkai.

R.Borisovo indėlis garsinant Kuršių neriją ir Mažąją Lietuvą, puoselėjant etninę kultūra ir paveldą įvertinti Liudviko Rėzos kultūros premija.

Architektūrinės R. Borisovo akvarelės G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje bus eksponuojamos iki vasario 1 dienos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai