2024, liepos 16, Antradienis

Pianistė savo muziką dovanoja kraštiečiams

reklama rubai

Lapkričio 9 d. 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks pianistės, daugelio konkursų laureatės Neringos Valuntonytės koncertas. Skambės S. Rachmaninoff ir M. Mussorgsky kūriniai.

N. Valuntonytė muzikos mokytis pradėjo Panevėžyje, pas mokytoją-ekspertę Gražiną Beleckienę. 2013 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, po kurios iki 2017 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu studijuoja Hanoverio (Vokietija) muzikos, dramos ir medios universitete.

N. Valuntonytė yra pelniusi laureato vardą, įvairių apdovanojimų daugelyje tarptautinių bei respublikinių pianistų konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Gruzijoje, Latvijoje. Pastarieji laimėjimai – antroji vieta Nijolės ir Jono Dėdinų fondo konkurse (2016), laureatės vardas tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Tbilisyje, Gruzijoje bei Grand Prix XI tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ (Lietuva).

Pianistė taip pat dažnai koncertuoja įvairiose Lietuvos bei užsienio koncertų salėse, dalyvauja prestižiniuose fortepijoninės ir kamerinės muzikos festivaliuose, aktyviai koncertuoja ir kaip kamerinio ansamblio narė. Su savo fortepijoniniu trio „TRIBUS“ dalyvavo ISA tarptautinėje vasaros akademijoje Reichenau, Austrijoje (2017). Ten dalyvavo meistriškumo kursuose, dirbo su tokiais profesoriais kaip J. Meissl, P. Schuhmayer, A. Kouyoumdijian ir H. Kefer bei laimėjo specialųjį fortepijoninio kamerinio ansamblio prizą.

N. Valuntonytė taip pat grojo su Panevėžio kameriniu orkestru (dirig. V. Kapučinskas), taip pat su Lvovo kameriniu orkestru „Akademija“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai