Per praėjusią parą izoliuoti 1187 didelės rizikos sąlytį turėjęs asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 015 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 129. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Panevėžio m. sav.
14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų: 349
COVID-19 atvejai: 7 717
šiuo metu serga (De jure): 2 839
šiuo metu serga: 378
pasveiko (De jure): 4 664
pasveiko: 7125
Panevėžio r. sav.
14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų: 199
COVID-19 atvejai: 2 277
šiuo metu serga (De jure): 778
šiuo metu serga: 109
pasveiko (De jure): 1 409
pasveiko: 2078

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Tęsiasi židinys Palangos reabilitacijos ligoninėje. Naujas susirgimas registruotas ligoninės pacientui. Iš viso su protrūkiu siejami 5 COVID-19 ligos atvejai.

Nustatyti nauji atvejai, susiję su protrūkiu Klaipėdos lopšelyje–darželyje „Inkarėlis“. Iš viso su protrūkiu siejama 19 atvejų: susirgo 14 darbuotojų ir 5 ugdytiniai.

Tęsiasi židinys Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje. Čia nustatytas dar vienas naujas atvejis ir iš viso su protrūkiu siejama 11 atvejų: susirgo 9 darbuotojai ir 2 mokiniai.

Nustatyti nauji atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės socialinių paslaugų centre, kur iš viso siejama 16 atvejų. Nustatyti 3 didelės rizikos sąlytį su sergančiaisiais turėję asmenys izoliuoti, 5 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys užregistruoti tyrimams.

Nustatytas naujas atvejis, susijęs su protrūkiu Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Šilutės poskyryje. Iš viso su protrūkiu siejami 3 atvejai.

Su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi siejami 8 atvejai, patvirtinti per vakar parą Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui ir 7 atvejai patvirtinti pacientams.

Radviliškio rajone Šeduvoje įsikūrusio siuvimo įmonės UAB ,,Lelija“ padalinio protrūkyje bendras nustatytas atvejų skaičius šiuo metu yra 7. Pirmasis užsikrėtimo atvejis buvo patvirtintas vasario 6 d. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų. Atliekant epidemiologinę diagnostiką, NVSC specialistai keliskart telefonu ir raštu kreipėsi į įmonės atsakingus asmenis prašydami pateikti didelės ir mažos rizikos sąlytį su sergančiais asmenimis turėjusių darbuotojų sąrašą. Įmonės atstovams iki nurodyto termino nepateikus sąlytį turėjusių asmenų sąrašo, vasario 11 d. NVSC Šiaulių departamento darbuotojai kartu su policijos pareigūnais nuvyko į įmonę, sudarė asmenų sąrašą ir informavo darbuotojus apie jiems taikomą privalomą izoliavimą. Šiuo metu, drauge su Radviliškio rajono savivaldybės administracija yra organizuojamas tyrimų paėmimas darbuotojams.

Šiaulių m. įsikūrusioje metalų gamybos įmonėje laikotarpiu vasario 7–11 d. registruota 19 Covid-19 ligos atvejų. Šiandien atlikta epidemiologinė diagnostika. Organizuojamas asmenų ištyrimas.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 92.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

 

Print Friendly, PDF & Email