Panevėžio valdybos aplinkosaugininkai įgyvendindami akciją „Garažiukas“ per du mėnesius atliko 41 reidą, patikrino 127 fizinius asmenis ir 61 ūkio subjektą. Aplinkosaugininkai, tarp patikrintų asmenų, kurie vykdo automobilių remonto ir ardymo veiklą, užfiksavo 55 pažeidimus.

„Pastebime kad, palyginti su praėjusiais metais, atliekos tvarkomos vis dažniau ir pagal reikalavimus. Tačiau vis dar netinkamai arba išvis nevedama atliekų apskaita GPAIS sistemoje. Taigi pareigūnams  daugiau reikia tvarkytis su popieriniais dalykais nei su realiomis šiukšlių krūvomis. Nors vis dar pasitaiko taršos atvejų, bet galime pasidžiaugti, kad Panevėžio valdybos pareigūnų įdirbis yra juntamas“, – teigia Panevėžio valdybos viršininkas Gintautas Andruškevičius.

Per akcijos laikotarpį Biržų ir Pasvalio rajonuose buvo atlikti 5 reidai, jų metu patikrinti 25 fiziniai asmenys ir 4 ūkio subjektai. Pagal Administracinio nusižengimo kodekso 247 straipsnį (atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymas) skirtos 5 nuobaudos fiziniams asmenims ir 4 ūkio subjektui.

Biržų aplinkosaugininkai Biržų ir Pasvalio r. daugiausiai pažeidimų nustatė dėl Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų informacinės sistemos (GPAIS) apskaitos nevykdymo. Nemažai pažeidimų aptikta dėl pavojingų atliekų nelaikymo talpose, pagal nustatytus teisės aktų reikalavimus. Už minėtus pažeidimus buvo surašyti 3 privalomieji nurodymai ūkio subjektams ir 2 privalomieji nurodymai fiziniams asmenims.

Aplinkosaugos pareigūnai dėl galimai nelegalios veiklos, siekiant nustatyti 10 pastatų paskirtį, kuriuose vykdoma transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veikla, pateikė informaciją rajonų savivaldybėms. O dėl fizinio asmens galimai nelegaliai laikomų padangų perduota informacija Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir Nacionalinei žemės tarnybai.

Rokiškio ir Kupiškio rajonuose aplinkosaugininkai atliko 12 reidų, jų metu patikrinti 25 fiziniai asmenys ir 33 ūkio subjektai. Iš viso buvo nustatyta 14 pažeidimų fiziniams asmenims. Daugiausiai pažeidimų buvo nustatyta dėl atliekų susidarymo apskaitos nevedimo GPAIS sistemoje.

Taip pat aplinkosaugininkai nustatė 2 pažeidimus už atliekų nerūšiavimą atliekų susidarymo vietoje, t.y. atliekos nebuvo laikomos talpose, taip kaip numato transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto aprašas.

Vieno reido metu nustatyta, kad fizinis asmuo, Rokiškio r. esančių dirbtuvių teritorijoje ir dirbtuvėse laiko didelį kiekį automobilių kėbulų, kitų ardytų dalių, padangų. Dėl šio atvejo šiuo metu vyksta tyrimas.

Panevėžio mieste ir rajone aplinkosaugos pareigūnai atliko 24 reidus, patikrinti 77 fizinius asmenis ir 24 ūkio subjektus.

Panevėžio aplinkosaugininkai nustatė vieną pažeidimą dėl atliekų apskaitos nevedimo. Pažeidėjui buvo duotas žodinis privalomasis nurodymas vesti atliekų apskaitą GPAIS sistemoje.

Nustatytas vienas galimai nelegalus Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardytojas, medžiaga perduota teismui.

Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė gamtos teršimo atvejį, kai pavojingos nuotekos buvo tiesiogiai pumpuojamos į aplinką. Už tai pažeidėjui skirta administracinio nusižengimo bauda ir paskaičiuota žala aplinkai siekia 209 eurus.

Taip pat nustatytas vienas pažeidimas dėl netinkamo atliekų tvarkymo, už tai atsakingam asmeniui skirta administracinė nuobauda.

Print Friendly, PDF & Email