Pažymius sau ir klasės draugui taisęs nepilnametis vos išvengė teisiamųjų suolo

Savo ir klasės draugo pažymius elektroniniame dienyne į geresnius taisęs nepilnametis gali lengviau atsikvėpti – jam neteks sėsti į teisiamųjų suolą. Panevėžio apylinkės prokuratūroje priimtas nutarimas ikiteisminį tyrimą paauglio atžvilgiu nutraukti, perduodant jį pagal laidavimą globėjos priežiūrai.

Šių metų pradžioje vienos Panevėžio mokyklos pedagogus pasiekė žinia, kad elektroniniame dienyne galimai yra taisomi jų mokymo įstaigos moksleivių pažymiai. Patikrinus paaiškėjo, kad 2018 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais pažymiai dviem tos pačios klasės moksleiviams buvo taisyti beveik 10 kartų.

Mokyklos administracija kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus. Dėl neteisėto poveikio elektroniniams duomenims ir neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėja, o vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis.

Prokuroro P. Jasiukaičio teigimu, tyrimo metu buvo nustatyta, kad istorijos, fizikos, lietuvių bei anglų kalbų pažymius į geresnius sau bei klasės draugui keitė 17-metis moksleivis. Jaunuolis savo kaltę pripažino visiškai. „Nepilnametis paaiškino pasinaudojęs pedagogų, neįslaptinusių savo prisijungimo prie dienyno duomenų, neatsargumu“, – sakė prokuroras.

Kadangi įtariamasis savo kaltę pripažino, dėl poelgio gailėjosi ir atsiprašė pedagogų, anksčiau nebuvo teistas ir mokosi, prokuroras P. Jasiukaitis priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti ir nepilnametį nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti, skiriant laiduotoja jo globėją ir nustatant vienerių metų laidavimo terminą be užstato.

„Jaunuolio asmenybę apibūdinančios aplinkybės leidžia pagrįstai manyti, jog ateityje jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – rašoma prokuroro priimtame nutarime.

Jeigu asmuo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, laidavimo metu padaro naują tyčinį nusikaltimą, baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės nustoja galioti ir sprendžiama dėl šio asmens baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai