Kiekvienais metais, trečiąjį rugsėjo šeštadienį miškininkai mini svarbiausią profesinę šventę – Miškininko dieną. Nuo sėklų rinkimo iki šimtamečių miškų priežiūros – miškininkai kasdien užsiima daugybe skirtingų veiklų tam, kad ne tik dabarties, bet ir ateities kartos galėtų džiaugtis ir didžiuotis žaliuojančiais miškais. Šią svarbią progą VMU miškininkai kviečia švęsti kartu, prisijungti prie Miškininko dienos renginių, kurie vyks visoje Lietuvoje ir iš arčiau susipažinti su miškininkystės darbo ypatumais, saugomomis gamtos vertybėmis bei miškų turtais.
Iš arčiau pažinti pelkes, miškų ir juose esančių buveinių paslaptis, pasivaikščioti miškininkų rankomis įrengtais ir kasdien puoselėjamais pažintiniais takais, o gal pasivaržyti grybavimo turnyre ar tapti stumbriuko vardynų liudininku? Visa tai patirti galima Miškininko dienos renginių metu, kurie vyks rugsėjį, visuose 25 VMU regioniniuose padaliniuose. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas miškų ir gamtos saugojimui. Miškininko dienos renginių metu piliečiai turės galimybę susipažinti su VMU miškininkų puoselėjamomis gamtos vertybėmis, miško buveinėmis ir sužinos, kodėl svarbu jomis rūpintis bei tausoti jas ateities kartoms. Miškininko dienos renginių ciklo dalimi šiais metais tampa ir ketvirtą kartą vyksianti Miško kuopa, kurios metu kiekvienas norintis galės prisidėti prie tvaraus ir gražaus miškų rytojaus.
„Švęsdami Miškininko dieną, mes ne tik minime savo profesinę šventę, bet ir siekiame įkvėpti visuomenę stiprinti ryšį su gamta, branginti gražiausias ir svarbiausias jos vertybes. Miškininko dienos renginiai, kurių metu miškininkai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi, yra unikali galimybė kiekvienam iš arčiau pažinti mūsų gamtos lobius, suprasti jų saugojimo svarbą ir prie saugojimo prisidėti patiems. Švęskime Miškininko dieną kartu!“ – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Miškininko dienos renginių cikle – daugiau nei 30 veiklų, tad širdžiai artimą tikrai ras kiekvienas. Norintys iš arčiau susipažinti su miško buveinėmis, draustiniais, pelkėmis galės rinktis net iš kelių pažintinių žygių skirtinguose VMU regioniniuose padaliniuose. Tuo tarpu, tie, kuriems svarbus ne tik žaliuojantis, bet ir švarus miškas, galės prisijungti prie Miško kuopos ir miškų švarinimo. Visuose regioninių padalinių organizuojamuose žygiuose, edukacijose ir kitose veiklose miškininkai pasidalins įdomiais faktais apie miškininkystę, miško ciklą, biologinę įvairovę, gamtos tausojimo svarbą ir naudą.
Vienas ryškiausių ir pirmųjų Miškininko dienos renginių – atnaujinto Lopaičių pažintinio tako atidarymas, kurio metu miškai prabils žemaitiškā. Tai vienas įspūdingiausių ir lankomiausių VMU miškininkų prižiūrimų rekreacinių objektų ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje. Po atnaujinimo, pažintinis takas lankytojus sutiks sutvarkyta aplinka ir virtualiu miškininko pasakojimu, kuris lydės viso pasivaikščiojimo metu.
Kaip ir kasmet, didžioji dalis Miškininko dienos renginių vyks paskutinėmis rugsėjo savaitėmis. Tad, registruojantis į renginius, svarbu atkreipti dėmesį į oro sąlygas bei kiekvieno renginio pobūdį. Žygiuojant pelkėmis, dalyvaujant grybavimo turnyre ar vėlai vakare keliaujant klausyti elnių baubimo koncerto – būtina pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne.
Registracija į renginius vyksta www.registracija.vmu.lt. Užsiregistruok ir nepraleisk progos kartu su miškininkais patirti ir patyrinėti mus supančią gamtą! Visi renginiai nemokami.
Miškininko diena švenčiama kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį. Šiais metais tai rugsėjo 21 d.
18