2024, birželio 23, Sekmadienis

Pasveikintos ir apdovanotos krašto gerovę kuriančios Panevėžio rajono verslo įmonės

reklama rubai

Lapkričio 11 d., penktadienį, Panevėžio rajono savivaldybėje vyko tradicinė Verslo diena, skirta pagerbti 2022 metų geriausias Panevėžio rajono įmones, su profesine švente pasveikinti kitus svariai prie rajono gerovės prisidedančius verslo atstovus.

Tradicinio renginio tikslas – skatinti verslą Panevėžio rajone, stiprinti vietos valdžios ir verslo atstovų bendradarbiavimą.

Šiemet šventė jubiliejinė – jau dešimtoji. Iki šiol buvo įsteigtos 29 nominacijos, kai kurios įmonės apdovanotos po kelis kartus.

Verslo skatinimui – ypatingas dėmesys

Renginys vyko Savivaldybės administracijos didžiojoje salėje. Pasveikinti į šventę pakviestus verslininkus atvyko Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, seniūnijų seniūnai, socialiniai partneriai, politikai, kiti svečiai.

„Verslo dienos proga susitinkame jau dešimtą kartą. Ši šventė tapo prasminga tradicija pagerbti ir apdovanoti įmones, kurios labiausiai pasižymėjo susitelkimu, veržlumu, drąsa ir nesustojo eiti į priekį, įveikdamos laikmečio išbandymus“,– sakė meras Povilas Žagunis.

Didžiausi iššūkiai verslui, trikdantys stabilumą veikloje ir rinkose, kyla dėl karo Ukrainoje bei rekordiškai išaugusių energetikos kainų. Tačiau meras išreiškė viltį, kad ne vienos krizės užgrūdintas verslas, ir šiuos sunkumus įveiks, atrasdamas būdų juos paversti naujomis galimybėmis.

Rajono vadovas pabrėžė savivaldos ir verslo bendradarbiavimo naudą, išreiškė tikėjimą, kad šiuo metu rengiamas Savivaldybės 2023–2030 metų strateginis plėtros planas atvers naujų galimybių siekti bendro tikslo didinant krašto patrauklumą, keliant žmonių gerovę.

„Verslas yra savarankiškai funkcionuojanti veikla, bet savivalda negali likti nuošalyje. Sudaryti verslui kuo palankesnes veiklos sąlygas – svarbus Savivaldybės tikslas, dedantis pagrindą regiono spartesnio vystymosi perspektyvai“,– sveikinimo kalboje sakė meras P. Žagunis. Rajono vadovas akcentavo trijų svarbiausių sričių – verslo, bendruomenių ir savivaldos – interesų derinimą ir santykių kūrimą, siekiant bendro tikslo.

Apdovanotos trys įmonės

Renginio kulminacija tapo renginio „Geriausios Panevėžio rajono įmonės 2022“ laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.

Šiais metais įsteigtos trys nominacijos. Meniškus prizus sukūrė stiklo menininkas Remigijus Kriukas.

Nominaciją „Už inovacijas ir naujo verslo modelio kūrimą“ pelnė žemės ūkio kooperatyvas „Panevėžio aruodas“ (direktorius Algis Atkočiūnas).

„Už įmonės stabilumą ir patikimumą“ apdovanota UAB „Šaldymo technologijos“ (direktorius Tomas Taminskas).

„Už sėkmingą įmonės plėtrą“ įvertinta UAB „Hesora“ ir Ko (direktorius Rimantas Besusparis, apdovanojimą atsiėmė prekybos direktorius Virginijus Kvedaras).

Prizus nominantams įteikė meras P. Žagunis.

Renginyje pademonstruoti apdovanotų įmonių veiklą pristatantys video siužetai.

Kooperatyvas „Panevėžio aruodas“ diegia naują verslo modelį

Apdovanotų verslo įmonių nuopelnai – ypatingi.

Jau septintus metus gyvuojantis didžiausias Panevėžio rajono žemės ūkio kooperatyvas „Panevėžio aruodas“ savo veiklą prieš 6 metus pradėjo nuo mažos saujelės ūkininkų, o dabar jau vienija per 3 dešimtis narių, kurie dirba daugiau kaip 12 tūkst. ha žemės. Kooperatyve dalyvauja labai įvairaus dydžio ūkių – nuo 70 iki 2000 ha – savininkai.

„Panevėžio aruodas“ garsėja tuo, kad ne tik parduoda ūkininkų produkciją, bet ir vykdo gamybą. Tuo tikslu Gustonyse įsigijęs žemės sklypą ir pastatus, ėmėsi kurti naują verslo modelį – atlieka augalų ekstrakciją. Gamybinėse patalpose ekstraguojami įvairūs augalai: petražolės, raudonėlis, apyniai, serbentai, kanapės. Vieni ekstraktai naudojami maisto pramonėje, kiti – aromaterapijai.

„Panevėžio aruodai“, išpildę daugybę reikalavimų, pirmieji Lietuvoje gavo licenciją perdirbti augalus, turinčius narkotinių medžiagų.

Kooperatyvas per metus gali ekstraguoti iki 60 tonų sausos masės, o pagaminta produkcija iškeliauja į Europos rinką.

Inovatyvūs sprendimai ir naujas verslo modelis kooperatyvui suteikė galimybę stiprėti ir augti, o rajono ūkininkams atvėrė naują nišą produkcijai perdirbti ir realizuoti.

Šaldymo įrenginių gamintojai vertinami už patikimumą

Prieš 24 metus įsikūrusi UAB „Šaldymo technologijos šiandien yra viena iš Šiaurės Lietuvos regiono lyderių, kurios suprojektuoti ir sumontuoti  šaldymo įrenginiai žinomi visoje šalyje bei už jos ribų.

Kvalifikuoti įmonės specialistai, pasitelkę pažangiausias technologijas, kokybiškai atlieka pramoninių šaldymo įrenginių, šaldymo baldų, racionalaus šalčio panaudojimo sistemų projektavimo, montavimo, aptarnavimo darbus, konsultuoja visais šaldymo įrangos klausimais.

„Šaldymo technologijos” – vienintelė įmonė regione, teikianti šaldytų produktų logistikos paslaugą. Čia šaldomi, sandėliuojami ir eksportui į įvairias pasaulio šalis ruošiami didžiausiose maisto pramonės įmonėse pagaminti bei importuojami maisto produktai. Logistikos paslaugos pageidavo daugeliu atveju tie patys klientai, kuriems bendrovė pagamino kokybiškus šaldymo įrenginius ir taip pelnė pasitikėjimą.

Patikimumas – svarbiausias įmonės siekis ir verslo stabilumo garantas. Todėl šalia Berniūnų įsikūrusi įmonė savo veiklą koncentruoja Šiaurės Lietuvoje, kad visuomet operatyviai galėtų reaguoti į kliento poreikius ir būtų patikimu partneriu.

Trimis kryptimis dirbanti įmonė žengia į Skandinaviją

1998 m. veiklą pradėjusi bendrovė „Hesora“ ir Ko siekė patenkinti tuomet šalyje atsiradusį karnizų užuolaidoms poreikį. Kokybišką ir stilinga produkcija greitai sulaukė įvertinimo, tad veiklą imta plėsti. Pradžioje dirbęs 6 žmonių kolektyvas išaugo iki beveik 40-ies ir dabar vietos rinkai bei eksportui tiekia platų karnizų, aliuminio profilių sistemų, romanečių, roletų, platų langų aksesuarų asortimentą.

Įmonė bendradarbiauja su dizaineriais, architektais, projektuotojais ir prekybos įmonėmis Lietuvoje bei Europos Sąjungos šalyse.

„Hesora“ ir Ko vykdo gamybą ir didmeninę prekybą mūsų šalyje, o 2007 m. įkurta antrinė, eksporto, įmonė „Dekorika“ vykdo didmeninę prekybą Baltijos bei kitose Europos Sąjungos šalyse. Veiklos spektras smarkiai išsiplėtė ir dabar įmonė dirba trimis kryptimis: gamina produkciją langams, grindims ir namų statybai.

Bendrovė klientui gali pasiūlyti gaminių nuo ekologiško šiaudo plokštės medžio vatos, patikimų grindų paklotų iki stilingų įvairių rūšių karnizų ir modernių užuolaidų pakabinimo mechanizmų. Gaminami 1337 pavadinimų produktai tiekiami į 343 prekybos vietas.

Ilgametę patirtį sukaupusi bendrovė neketina sustoti ir ruošiasi verslo plėtrai naujose rinkose. Jos tikslas – produkciją pradėti tiekti Skandinavijos rinkoms. Pirmasis žingsnis planuojamas į Švediją.

Dinamiškos ir nuolat augančios bendrovės devizas – „Sėkminga įmonės plėtra ir naujos verslo nišos“.

Verslininkams – svečių sveikinimai ir dovanos

Verslo dienos šventėje įvertintos ir kitos Panevėžio rajono verslo įmonės. Jų atstovams apdovanojimus teikė renginio svečiai – socialiniai partneriai, politikai.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė apdovanojimą už žemės ūkio produkcijos verslo vystymą ir sukurtas darbo vietas įteikė UAB „Dembavos medelynas“ (direktorius Gytis Kuliešius).

Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė už aukštą darbo kultūrą įvertino UAB „Litvudas“ (direktorius Darius Stiklinskas).

Lietuvos Respublikos Seimo nario Tomo Tomilino padėjėja Regina Patalauskienė už rajono garsinimą apdovanojo UAB „Glass Baltic“ (direktorius Arnoldas Šulnius).

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas už verslo augimą, puoselėjimą bei dalyvavimą visuomeninėje veikloje prizą įteikė UAB „Aukštaitijos bravorai“ (atstovai Aušrinė Katinienė ir Modestas Karalevičius).

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriaus vadovas Alfonsas Petrauskas UAB „Baltgina“ (direktorius Faustas Keršys) apdovanojo už atsakomybę prieš valstybę ir žmogų.

Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vedėja vyriausioji darbo inspektorė Sniegina Povilonienė ir patarėjas Vaidas Pauliukas teigė „Saugus verslas – sėkmingas verslas“ ir šį apdovanojimą įteikė UAB Gikniaus „Kaukas“ atstovui Martynui Gikniui.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų vardu verslo atstovus sveikinęs Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis prizą skyrė 7-iose seniūnijose veiklą vykdančiam žemės ūkio kooperatyvui „Panevėžio aruodas“ (direktorius Algis Atkočiūnas).

Šventės baigiamojoje kalboje Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, pasidžiaugęs verslo ir savivaldos bendradarbiavimu, išreiškė viltį, kad ši graži tradicija ir ateityje klestės.

Renginį vedė Tiltagalių kultūros centro meno vadovė Jovita Barolienė. Šventės dalyviams koncertinę programą parengė Raguvos gimnazijos grupė „Aš”: tarptautinių vokalistų konkursų laureatė Andrėja Arzimanova ir jos gitaros mokytojas Mantas Šeštokas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai