2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Paskutinę liepos dieną – galimybė nemokamai apžiūrėti muziejų ekspozicijas

reklama rubai

Šį sekmadienį, liepos 31 dieną, tradiciškai Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai lankytojus priims nemokamai.

Pirmąjį šių metų pusmetį tokia galimybe iš viso pasinaudojo 135 486 žmonės: pirmąjį ketvirtį Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai sulaukė 66 tūkst. 900 lankytojų, antrąjį ketvirtį šis skaičius išaugo iki 68 tūkst. 586. Iš viso Kultūros ministerija už šią iniciatyvą per du ketvirčius muziejams paskirstė beveik 613 tūkst. eurų.

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas džiaugiasi šia Kultūros ministerijos iniciatyva ir priduria, kad sekmadienį nuo 10 iki 17 val. muziejų bus galima nemokamai lankyti su ekskursijų vadovu.

„Keliaudami per muziejaus ekspoziciją, pasinersite į senovės mitinį pasaulį, pamatuosite erdvę ir laiką, grožėsitės Visatos vaizdais, sužinosite apie lietuvių indėlį į kosmoso tyrimus ir išgirsite klausimus be atsakymų. Pakilę aukščiau už žvaigždes, suprasite, kokia mūsų gimtoji planeta įspūdinga, taip pat pamatysite Lietuvos vėliavą, išskleistą kosmose. Sugrįžę ant žemės, išvysite meteoritą, kuris atkeliavo iš Mėnulio. Muziejaus lauko ekspozicijoje jūsų laukia gėlynai, planetų modeliai ir truputis ramybės“, – sako L. Šmigelskas.

Atrasti nuolat ekspozicijas atnaujinančius bei įtraukiančias parodas siūlančius mūsų šalies muziejus taip pat kviečia muzikos atlikėja, visuomenininkė Dovilė Filmanavičiūtė. Ji, keliaudama po skirtingose Lietuvos vietose išsibarsčiusius muziejus, kviečia su jais susipažinti iš arčiau ir taip susikurti nepamirštamas vasaros akimirkas bet kokiu oru!

Šį sekmadienį nemokamai lankytis bus galima visuose Kultūros ministerijai pavaldžiuose nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, išskyrus Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinius M. K. Čiurlionio dailės muziejų bei Kauno paveikslų galeriją. Lankytojus nemokamai priims ir Vilniaus muziejus, Kernavės archeologinės vietovės muziejus, Lietuvos sporto muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Energetikos ir technikos muziejus. Detalesnė informacija skelbiama muziejų interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai