2024, balandžio 19, Penktadienis

Pasirengimo cikle – pirmasis pralaimėjimas

Gardine draugiškas rungtynes žaidė FK „Panevėžys“ ir Minsko „Luč“ komandos. Susitikimą rezultatu 2:1 (1:1) laimėjo Baltarusijos klubas.

Rungtynės Gardine prasidėjo priešininkų spaudimu. Po 5 valandų kelionės ir pusantros valandos praleistos muitinėje, panevėžiečiai tiesiai išėjo į aikštę.

5-ąją mačo minutę, visų panevėžiečių nuomone, priešininkas stovėdamas nuošalėje prieš vartininką įmušė galva, o „Luč“ 1:0 išsiveržė į priekį. Po 15 žaidimo minučių „Panevėžio“ futbolininkai pradėjo žymiai ilgiau kontroliuoti kamuolį.

Nepaisant to, 30-ąją susitikimo minutę „Luč“ žaidėjas buvo iššokęs vienas prieš vieną, bet smūgiavo šalia vartų. Nuo 35-osios rungtynių minutės panevėžiečiai pradėjo kurti pavojingas atakas. Po dviejų minučių neleistinai buvo nuverstas R. Ledesma. Futbolininkas pats pabandė smūgiuoti iš 30 metrų, bet jo pavojingą smūgį atrėmė vartininkas.

41-ąją minutę krašte buvo pargriautas A. Karvackis, o R. Ledesma atliko baudos smūgį. Stipriai į baudos aikštelę skersuotą kamuolį iš 2 metrų V. Gašpuitis koja nukreipė į „Luč“ vartus ir išlygino rezultatą – 1:1. Taip ir baigėsi pirmas kėlinys.

Antrasis kėlinys prasidėjo permainingai. 60-ąją minutę priešinkai atliko baudos smūgį, o mūsų vartinkas suklydo gaudydamas kamuolį. Kuriozinis įvartis įkrito į FK „Panevėžys“, o „Luč“ vėl išsiveržė į priekį 2:1.

Po praleisto įvarčio panevėžiečių puolimas suaktyvėjo. Po Tado Eliošio perdavimo iš 11 metrų nuotolio R. Ledesma šovė šalia vartų. Netrukus varžovų žaidėjas vienas prieš vieną iššoko su mūsų vartininku, kuris išgelbėjo komandą. 68-ąją minutę  Tadas Eliošius krašte suklaidinęs kelis gynėjus ir vartininką pataikė į virpstą. Po poros inučių J. Skinderis iššoko vienas prieš vieną su „Luč“ vartininku, kuris kamuolį nukreipė į kampinį. 73-ąją minutę vėl J. Skinderis atsidūrė prieš vartus ir iš 5 metrų jo smūgiuotas kamuolys  pataikė į varžovų į gynėją. Rungtynes rezultatu 2:1 laimėjo Baltarusijos klubas.

„Luč“ komanda rungtyniavo kietai ir grubiai, jų žaidėjai praradę kamuolį, mūsiškius dažnai stabdė pražangomis. Mače buvo parodyta daug geltonų kortelių. „Luč“ komanda – pajėgus varžovas. „Panevėžio“ komandai tokios rungtynės buvo reikalingos.

Panevėžiečiai rungtynes pradėjo tokios sudėties: Marius Suvaizdis, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Pavelas Krukas, Aleksandras Erkinas, Andrejus Karvackis, Tomas Kačerauskas, Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas, Rafaelis Ledesma, Tadas Eliošius.

Po keitimų aikštėje pasirodė Šarūnas Jurevičius, Jonas Skinderis, Sigitas Urbys, Titas Aukštuolis, Rokas Lazdinauskas, Renaldas Misiūnas, Edvardas Tamulevičius.

Dėl traumų komandai negalėjo padėti Tomas Salamanavičius, Lukas Čerkauskas ir Sebastianas Vasquezas.

Šį penktadienį FK „Panevėžys“ draugiškas rungtynes žais „Jelgavos“ klubu. Šis susitikimas Rygos „Skonto“ manieže prasidės 13 valandą.