2024, balandžio 13, Šeštadienis

Pasaulio lietuvių laukia pažintis su Panevėžio rajonu

Liepos 3–5 dienomis Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare, vyks kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkų suvažiavimas „Pasimokyti, dalintis patirtimi ir sužinoti“. Suvažiavime dalyvaus Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) valdybos nariai, kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, lietuvių bendruomenių atstovai. Manoma sulaukti apie 50 svečių.

„Tradiciniai pasaulio lietuvių suvažiavimai ankstesniais metais vykdavo didžiuosiuose šalies miestuose arba kurortinėse vietovėse. Mums garbė, kad šiemet iš įvairiausių pasaulio kampelių į Lietuvą atvažiuojantys bendruomenių lyderiai susitikimo vieta pasirinko Bistrampolio dvarą. Esame pasiruošę parodyti svečiams, ką Panevėžio rajone turime gražaus, unikalaus ir vertingo“, – apie pasaulio lietuviams parengtą pažintinę programą sako Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis.

Meras suvažiavimo dalyvius lydės į vienintelį šalyje – Pašilių stumbryną, į vieną iš kelių Lietuvoje esančių – Krekenavos mažąją Baziliką. Svečiai bus pakviesti aplankyti Krekenavos regioninį parką, dalyvauti edukacinėse programose tautines tradicijas puoselėjančiose Smilgių etnografinėje bei Albino ir Audronės Kisielių sodybose.

Pasak PLB Viešųjų ryšių komisijos pirmininko Lauryno Geriko, suvažiavime bus aptariama PLB XV valdybos veikla, prioritetai ir projektai 2017–2018 metais, kalbama apie lituanistinį švietimą, Brexit pasekmes ir pilietybės išlaikymą, aptariami naujos sudėties LR Seimo ir PLB komisijos pirmosios sesijos rezultatai, PLB kultūrinės veiklos planai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui artėjant. Vyks mokymai ir diskusijos apie motyvaciją ir viešųjų ryšių svarbą.

Kiekvienais metais vykstančių pasaulio lietuvių bendruomenių lyderių susitikimų tikslas – palaikyti viso pasaulio lietuvių ryšį su Lietuva, spręsti užsienyje gyvenantiems lietuviams aktualius klausimus. Laisvą laiką suvažiavimo dalyviai skiria pažinčiai su lankomu kraštu, jo įžymiomis vietomis, žmonėmis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai