2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Parodoje – unikalaus šiaudinių skulptūrų parko vaizdai

reklama rubai

Panevėžio rajono savivaldybėje didžiosios salės fojė atidaryta fotografo Gintaro Lukoševičiaus meninių darbų paroda „Šiaudų šviesos istorija“. Ant drobės atspaustose nuotraukose įamžinta Naujamiestyje puoselėjama unikali šiaudinių skulptūrų parko tradicija.

Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos projektas  „Žemiau dangaus, aukščiau žolės“ įgyvendinamas nuo 2005 metų. Kasmet vykstančiuose pleneruose dailės galerijos entuziastai, pasitelkę entuziastus pagalbininkus, iš ūkininkų dovanotų šiaudų vis kita tema kuria skulptūras, kurios sujungiamos į didesnes kompozicijas ir tampa parku. Tema  parenkama atsižvelgiant į tų metų aktualijas.

Šiaudinių skulptūrų parkas traukos centru tapo ne tik Panevėžio rajono bei miesto gyventojams, jį gausiai lanko ir kitų Lietuvos vietovių žmonės.

Ankstesniais metais per Vėlines šiaudų skulptūros būdavo deginamos, ugnies misterijos sutraukdavo iki 3 tūkstančių lankytojų.

Naujamiesčio parkas išgarsėjo ir už Lietuvos ribų. Jo šiaudiniai statiniai minimi prancūzų architektų knygoje apie visame pasaulyje iš natūralių medžiagų pagamintas skulptūras, o pietų korėjiečiai Naujamiestyje kūrė filmą, kaip gimsta tokios skulptūros.

Paroda veiks iki kovo 31 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai