Monospektaklis

Rugsėjo 28 dienos popietę, Panevėžio Elenos Mezginaitės padalinyje – Parko bibliotekoje – įvyko teatro iš Kauno „Kelionės teatras“ muzikinis monospektaklis pagal poetės Juditos Vaičiūnaitės eiles „Kelionė“. Šis renginys – tai bibliotekos projekto „Literatūros ir meno kaleidoskopas“ viena iš dalių. Monospektaklį finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

Miesto poetė Judita Vaičiūnaitė šių metų liepą būtų minėjusi savo 85–ąjį jubiliejų. Jau daugiau nei dvidešimt metų tarp mūsų poetės nėra, todėl Parko biblioteka pakvietė poezijos mylėtojus prisiminti iki šių dienų aktualias kūrėjos eiles ir taip paminėti Juditos Vaičiūnaitės gimimo jubiliejų.  Rudenišką trečiadienio popietę bibliotekoje apsilankė naujas ir profesionalus teatras „Kelionės teatras“, kurio vadovė, aktorė ir spektaklio autorė – Donata Kielaitė – visus susirinkusius sužavėjo atlikdama muzikinį monospektaklį „Kelionė“.

Monospektaklis „Kelionė“ visus susirinkusius nukėlė į XX amžių, į produktyviausią poetės kūrybos laiką. Skambant muzikai, gitaros stygų garsams aktorė Donata Kielaitė kvietė pakeliauti po Juditos Vaičiūnaitės eilių pasaulį, kuriame glūdi kasdienybė, intymioji žmogiškų jausmų pusė, moteriški išgyvenimai. Čia susirinkusiuosius pasitiko nusivylimas ir tikėjimas, viltis ir vienatvė, kančia ir meilė, džiaugsmas ir liūdesys. Poetė Judita Vaičiūnaitė yra pasakiusi, kad kūryboje yra jos pačios gyvenimas išreikštas tiek, kiek pasidavė žodis. Galbūt todėl eilės tokios savitos ir artimos kiekvienam. Muzika, aktorės talentas ir magiška Juditos Vaičiūnaitės kūryba sujaudino ne vieną į monospektaklį užsukusį asmenį.

Susižavėję keliaujančio teatro spektakliu, poezijos mylėtojai neskubėjo išsiskirstyti: daugelis dalinosi įspūdžiais ir užplūdusiais jausmais.

Poetė Judita Vaičiūnaitė – viena ryškiausių XX amžiaus lietuvių poečių. Ji – pirmoji lietuvių miesto poetė, gimusi Kaune, tačiau gyvenusi ir kūrusi Vilniuje. Jos poezija išsiskiria subtiliu garsynu, savitu eiliavimo modeliu, kasdienybės vaizdavimu ir urbanistine simbolika: senamiesčio skersgatviai, kiemai, bažnyčios, kavinės ir kt.

 

Vaida Žalienė

Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Vaidos Žalienės nuotrauka

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email