2024, gegužės 18, Šeštadienis

Papildomi pinigai miesto gatvėms, takams, įvažoms

Panevėžio miesto savivaldybė įvairioms miesto reikmėms paskirstė papildomus 3 mln. 474,7 tūkst. Eur.  Bene daugiausia numatyta infrastruktūros (ypač kelių) kokybei gerinti.

„Papildomai 200 tūkst. Eur skirta daugiabučių įvažoms remontuoti ir automobilių aikštelėms plėsti. Taigi tam šiemet panaudosime iš viso 0,5 mln. Eur. Dar 560 tūkst. Eur atiduosime gatvėms, šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams prižiūrėti bei remontuoti. Papildomus 23 tūkst. Eur – naujoms vaikų žaidimų aikštelėms. Pridėję jau anksčiau skirtus 18 tūkst. Eur ir verslininkų iniciatyvą, už šias lėšas tikimės įrengti 5 aikšteles. Dar 200 tūkst. Eur numatyta lopšelių-darželių reikmėms – iš viso už 400 tūkst. Eur keisime pasenusius langus ir duris. Už 10 tūkst. Eur tvarkysime pavėsines. Dar 125 tūkst. Eur gaus lopšeliai-darželiai ir mokyklos – pasiruošti naujiesiems mokslo metams. Skirtas finansavimas ir skaitmeninei bibliotekai – mokyklų bendruomenės galės skaityti elektronines knygas“, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

100 tūkst. Eur skirta miesto apšvietimo tinklų remontui ir mokesčiams, 32 tūkst. Eur – šviesoforams ir eismo saugumo priemonėms atnaujinti ar įrengti, po 30 tūkst. Eur – Beržų g. atkarpos (prieš sankryžą su Ramygalos g.) platinimo techniniam projektui bei gėlynams ir želdiniams, 20 tūkst. Eur – žaliųjų atliekų konteineriams.

Savivaldybė planuoja įdiegti elektroninio bilieto sistemą. Parengiamiesiems darbams – konsultantų paslaugoms – skirta 30 tūkst. Eur. Tokią pat sumą pasidalys lopšeliai-darželiai ,,Gintarėlis“, ,,Dobilas“ ir ,,Taika“ (fasadams nudažyti).

Šiemet modernios futbolo aikštės sulauks ,,Žemynos“ progimnazija. Tai bus Savivaldybės ir Lietuvos futbolo federacijos bendradarbiavimo rezultatas. Miestas sutvarkys stadioną, federacija paties naują dangą. Papildomai Savivaldybė skirs apie 60 tūkst. Eur sportininkų persirengimo, teisėjų kambariams, dušo patalpoms, sanitariniams mazgams ir atskiram įėjimui į mokyklą.

200 tūkst. Eur gaus Socialinių paslaugų centras (pandusui miesto poliklinikos pastate įrengti, įsigyti gyvenamuosius būstus be tėvų likusiems vaikams, su jais dirbsiančių specialistų atlyginimui, reikalingam inventoriui, prekėms ir paslaugoms).

Paskirstytos gautos lėšos Savivaldybės įstaigų darbuotojų atlyginimams palaipsniui didinti.  

Beveik 3,5 mln. Eur miesto biudžetas didėja įvertinus ES finansavimą, valstybės dotacijas, Savivaldybės įmonių dividendus, pajamas iš gyventojų pajamų mokesčio, nuomos už valstybinę žemę mokesčio, bei kt. šaltinius.   

- Reklama -

Naujausi straipsniai