Suskubę išmėginti naujus automobilius Lietuvos vairuotojai gavo netikėtą progą atrasti ypatingas didžiųjų mūsų šalies miestų vietas. Užsakiusiems bandomuosius važiavimus naujaisiais „Ford“ modeliais šio prekės ženklo atstovai pasiūlė specialius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos maršrutus, vedančius pro vienus įdomiausių meno objektų.

Kasdienėje skuboje dažnai nė nepastebime arba net neįsivaizduojame, kiek meno kūrinių glūdi aplink mus. Piešiniai ant pastatų sienų, įvairios meno instaliacijos bei nedidelės skulptūrėlės – kiekviena jų turi savo atskirą istoriją ir kartu paverčia miesto erdves visą parą veikiančiomis meno galerijomis po atviru stogu. Tuo įsitikinti savo akimis pasiūlė „Ford“ automobilių pardavėjai.

„Pandemijos suvaržymų metu tapo itin populiaru atrasti įvairias dar nematytas vietas, kurios dažniausiai driekiasi įspūdinguose gamtos kampeliuose. Mes siekėme atsigręžti į artimesnę aplinką, atrasti kas dieną mus supančio meno kūrinius, todėl sukūrėme šiuos maršrutus norėdami pasiūlyti vairuotojams bandant naujus automobilius ne tik mėgautis jų suteikiamu komfortu ar važiavimo savybėmis, tačiau ir kitomis akimis pamatyti savo miestą“, – sako „Inchcape Lietuva“ Marketingo ir Klientų patirties vadovė Živilė Baltulionytė-Leonavičienė.

Jos teigimu, automobilio testavimas yra vienas stipriausių motyvų, sprendžiant apie jo įsigijimą, todėl bandomojo važiavimo papildymas netikėta patirtimi stiprina vairuotojo ryšį su bandomu prekės ženklu. Be to, galbūt nauji atradimai vairuotojus ateityje paskatins leistis į platesnes įdomybių paieškas jau įsigytu automobiliu.

Užsiregistravę ir atvykę į bandomąjį važiavimą vairuotojai iš „Ford“ atstovybių darbuotojų gaus lankstinuką-žemėlapį su siūlomais aplankyti objektais, jų aprašymais, įdomiais faktais bei nuplėšiamu kuponu kavai. Automobilių navigacijos sistemose visi lankytini objektai jau yra iš anksto suvesti, tad telieka tik vadovautis nurodytomis kryptimis.

Daugelį meno kūrinių važiuojant galima išvysti pro langus, kitus galima įdėmiau apžiūrėti ir su jų istorija detaliau susipažinti saugiai pastačius automobilį ir išlipus iš jo.

Maršrutą išbandęs Justinas Jarutis: miesto žmogui – smagi patirtis

Vienas pirmųjų Vilniaus maršrutą išbandęs dainininkas ir muzikos projektų teisėjas Justinas Jarutis sako, kad miesto žmogui, kokiu jis yra, ši idėja labai smagi, leidusi atrasti daug dar nepažintų meniškų erdvių. Jo teigimu, organizatoriai parinko įdomias erdves, leidžiančias išvysti daugybę gatvės meno instaliacijų, skulptūrų ar tiesiog fotoobjektyvo dėmesio vertų vietų, kurių dažnai skubėdami nė nepastebime.

„Aš mėgstu miestą, vaikščioti jame, važiuoti dviračiu, ar automobiliu ir stebėti aplinką. O dabar, kai yra automobilio bandymui paruoštas maršrutas, man atrodo, taip dar smagiau, nes tu nesiblaškai, o tiesiog važiuoji ir pamatai patikrintus gražius dalykus. Nemažai jų man tapo atradimu, todėl sveikinu šią idėją“, – sako žinomas kūrėjas.

Anot J. Jaručio, sostinėje jam labiausiai įsiminė kūriniai menų fabriko „Loftas“ teritorijoje, Johno Lennono skulptūra ir katinas Užupyje. Vilniaus gatvėmis „Ford Puma“ krosoverį išbandęs dainininkas sako palaikantis šią idėją ir dėl galimybės labiau kasdieniškomis sąlygomis susipažinti su automobiliu.

44 meniški sustojimai

Intriguojantys maršrutai sudaryti norintiems išbandyti „Ford“ automobilius Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Sostinėje tarp keliolikos objektų galima aplankyti „Lofte“ vystomoje unikalioje gatvės meno galerijoje „Open Gallery“ apleistus industrinius pastatus,  atgimstančius naujais veidais – impozantiškais piešiniais ant fabrikų sienų, instaliacijomis, skulptūromis, Lietuvos ir užsienio menininkų interpretacijomis, kurių čia galima išvysti net 45.

O į maršrutą įtrauktas Pylimo gatvėje, prie vilniečiams puikiai pažįstamo Halės turgaus esantis Francesco Camillo Giorgino, dar žinomo kaip Millo, „Miestas“ yra pirmasis žymaus Italijos menininko piešinys, kurio kompozicijoje autorius panaudojo tikrus langus ir kitus sienos architektūrinius elementus.

Interaktyvi dadaistinė 21-ojo amžiaus Mona Liza arba vienos žinomiausių žydų poečių pasaulyje Lėjos Goldberg portretas – vieni iš įdomiųjų meno objektų maršrute Kaune, o senovės kuršių vėjų, liūties, audros, žvejybos, laivų dievo ir jūreivių globėjo garbei skirta skulptūra ant buvusio kino teatro stogo bei nuo uostamiesčio įvaizdžio neatsiejama didžiulė „Džiazo“ freska – keletas iš daugybės siūlomų pamatyti įdomybių Klaipėdoje.

Šie ir daug kitų intriguojančių meno kūrinių numatyti maršrutuose, kuriuos galės apvažiuoti naujuosius „Ford“ Lietuvoje išbandantys vairuotojai. Iš viso jiems siūlomi 44 meniški sustojimai trijuose didžiuosiuose mūsų šalies miestuose.

Print Friendly, PDF & Email