2024, gegužės 21, Antradienis

Panevėžys turės tikrą paplūdimį prie „Ekrano“ marių, gražės A.Jakšto gatvė

Panevėžio miesto savivaldybė ketina ES lėšomis sutvarkyti „Ekrano“ marių teritoriją, kad čia atsirastų miesto bendruomenės reikmes atitinkantis paplūdimys. Jį ketinama įrengti abipus marių – ir pietinėje, ir šiaurinėje dalyje (pastarąją šiuo metu ir yra labiausiai pamėgę panevėžiečiai).

Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, dabar šiaurinė dalis priklauso privatiems savininkams-paveldėtojams. Ieškoma būdų, kaip šią žemę išpirkti, kad būtų įrengtas paplūdimys.

Įgyvendindama projektą Savivaldybė ketina pašalinti menkaverčius medžius ir krūmus, pasodinti naujų, nutiesti ar atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takus, sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę įrengiant priėjimus prie upės (maudykles, braidykles), įrengti vaikų žaidimų ir sporto aikšteles, treniruoklius, šunų vedžiojimo aikštelę, prieplauką, valčių nuleidimo vietą ir pan., automobilių stovėjimo vietų, apšvietimą, mažosios architektūros elementų (šiukšlių dėžių, suoliukų, dviračių stovų).

Bendra projekto vertė – beveik 1,72 mln. Eur. Iš jų 1,46 mln. – ES investicijos, likusi dalis – valstybės ir Savivaldybės lėšos. Projektas turėtų būti apgyvendintas 2017-2019 m.

Taip pat šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad ES investuoti būtų teikiamas A. Jakšto gatvės rekonstrukcijos projektas. Juo planuojama nauju asfaltu padengti apie 1,3 km gatvės ruožą, atnaujinti šaligatvius, dviračių taką, rekonstruoti apšvietimą, lietaus kanalizaciją, įrengti eismo saugumo priemones (perėjas, atitvarus ir kt.). 

Preliminari projekto vertė – beveik 1,58 mln. Eur, iš jų apie 237 tūkst. Eur – Savivaldybės lėšos. Jį ketinama įgyvendinti 2017-2019 m.

- Reklama -

Naujausi straipsniai