2024, balandžio 30, Antradienis

„Panevėžys“ nugalėjo „Palangą“

Šiandien Lietuvos A lygos 16-ojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ išvykoje žaidė su „Palanga“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 2:1 (0:1).

Pajūrio kurorte panevėžiečiai nuo pat mačo pradžios perėmė iniciatyvą ir intensyviai atakavo šeimininkų vartus. Pirmoji rimtesnė grėsmė palangiškiams iškilo 7-ąją rungtynių minutę. Tautvydas Eliošius iš 18 metrų pavojingai smūgiavo, bet šeimininkų vartininkas Tadas Norbutas sugebėjo kamuolį nukreipti į kampinį. T. Eliošius dar vieną pavojingą reidą atliko 15-ąją mačo minutę, bet paskutinę akimirką „Palangos“ gynėjas sugebėjo išmušti kamuolį iš baudos aikštelės ribų.

Jau po minutės panevėžiečiai nuginklavo šeimininkų vartininką, bet įvartis nebuvo įskaitytas, nes Rafaelis Ledesma buvo atsidūręs nuošalėje.

Susižavėję puolimu svečiai nespėjo laiku grįžti prie savo vartų. Tuo pasinaudojęs palangiškis Aurimas Jurgelevičius 19-ąją susitikimo minutę, iššokęs vienas prieš vieną su „Panevėžio“ vartininku Šarūnu Jurevičiumi, jį šaltakraujiškai nuginklavo.

Po praleisto įvarčio vaizdas aikštėje nepasikeitė. Panevėžiečiai turėjo iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, o palangiškiai gynėsi ir bandė rengti kontratakas.

27-ąją rungtynių minutę panevėžiečiai turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą. Po Sebastiano Vasquezo perdavimo Rafaelis Ledesma, būdamas visiškai laisvas, iš kelių metrų galva smūgiavo virš „Palangos“ vartų.

Po trijų minučių jau „Panevėžio“ vartininkas Š. Jurevičius buvo priverstas demonstruoti savo meistriškumą, kai atrėmė baudos smūgiu pavojingai Gvido Juškos į vartų plotą siųstą kamuolį.

Per likusį iki pertraukos laiką panevėžiečiai turėjo dar dvi neblogas progas pasižymėti, bei nei Ernestui Veliuliui, nei Pauliui Janušauskui iš dėkingų progų nepavyko pataikyti į palangiškių vartus. Poilsio komandos išėjo „Palangos“ ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo palangiškiai, kurie buvo arti to, kad padidintų savo persvarą. Tik sėkmingai sužaidusio vartininko Š. Jurevičiaus ir gynėjų dėka pavyko išvengti antrojo įvarčio į savo vartus.

70-ąją rungtynių minutę panevėžiečiams pagaliau pavyko išlyginti rezultatą. Rafaelis Ledesma tiksliai pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, o visus varžovus aplenkęs Vytas Gašpuitis galva jį pasiuntė į šeimininkų vartus.

75-ąją mačo minutę panevėžiečiai turėjo realų šansą išsiveržti į priekį, bet R. Ledesma, iššokęs vienas prieš vieną su „Palangos“ vartininku, neįstengė jo įveikti.

81-ąją rungtynių minutę „Panevėžio“ komandai pavyko išsiveržti į priekį. Po dar vieno tikslaus R. Ledesmos perdavimo kamuolį į šeimininkų vartus iš arti pasiuntė S. Vasquezas.

Laimėjęs rungtynes rezultatu 2:1 „Panevėžys“ turnyro lentelėje pakilo į penktąją vietą.

Susitikimą su „Palanga“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Šarūnas Jurevičius, Sigitas Urbys, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Pavelas Krukas, Aleksandras Jerkinas (80 min. Jonas Skinderis), Tautvydas Eliošius (60 min. Rokas Stanulevičius), Ernestas Veliulis, Paulius Janušauskas, Rafaelis Ledesma, Sebastianas Vasquezas (90 min. Tomas Salamanavičius).

Po šio turo Lietuvos A lygos čempionate paskelbta mėnesio pertrauka. A lygos pirmenybių 18-asis turas startuos tik rugpjūčio 3 dieną.

Po susitikimo Palangoje FK „Panevėžys“ žaidėjai turės dešimties dienų atostogas. Į treniruotes futbolininkai vėl rinksis liepos 15 dieną. Pertraukos metu į „Panevėžio“ peržiūrą atvyks keli nauji futbolininkai. Ar bus su jais bus pasirašytos sutartys, paaiškės peržiūros metu.

Šalies čempionato pertraukos metu reprezentacinė miesto komanda sužais dvejas draugiškas rungtynes. Liepos 20 dieną, 17 valandą, „Panevėžys“ namuose susitiks su Pirmoje lygoje rungtyniaujančiu Telšių „Džiugo“ klubu, o 27 dieną, 16 valandą, Latvijos sostinėje išbandys jėgas su šalies čempione FC „Riga“.