2024, balandžio 13, Šeštadienis

Panevėžys ieško naujų namų greitajai

Panevėžio miesto savivaldybė ieško efektyvesnių sprendimų, kur galėtų įsikurti panevėžiečiams gyvybiškai svarbias paslaugas teikiančios Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) darbuotojai.

„Tai, kad dabartinė GMPS netenkina poreikių, kalbama apie 10 metų. Tuometė miesto valdžia nutarė pritaikyti buvusį „Saulutės“ lopšelį-darželį. Apskaičiuota, kad projektui reikės apie 1,3 mln. Eur. Tuo tarpu iš Valstybės investicijų programos nuo 2012 m. gauta ir panaudota vos 110 tūkst. Eur. 2017 m. miestas būtų gavęs vėlgi itin mažai – 20 tūkst. Eur. Esant tokiam finansavimui, GMPS statytume dar mažiausiai 10 metų. Dabar atsirado galimybė greitosios medikams pritaikyti Sietyno g. 5B patalpas, iš kurių išsikelia gaisrininkai. Pirmiausia, pastatas netaps apleistas ir nenaudojamas. Dar svarbiau – sudarysime geresnes sąlygas dirbti medikams, gauti paslaugas – nelaimės ištiktiems panevėžiečiams. Preliminariais skaičiavimais, toks projektas atsieitų kone dvigubai pigiau – apie 600 tūkst. Eur“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Teikiame skubią pagalbą visiems miesto gyventojams ir svečiams, tačiau pačių darbo sąlygos tikrai nepavydėtinos. GMPS išdėstyta per 4 vietas – visos apskrities skambučius priimanti dispečerinė glaudžiasi Ramygalos, į iškvietimus skubančios brigados – Smėlynės, administracija – Sietyno, automobilių garažai – M. Tiškevičiaus gatvėje. Jau daug metų viliamės turėti gražius naujus namus. Dabar nušvito viltis apsistoti Sietyno g. 5B – čia būtų ne tik administracija, bet ir dispečerinė, garažai“, – teigia GMPS direktorė Rūta Ramoškienė.

GMPS įkūrimas Sietyno gatvėje neturės jokios neigiamos įtakos aplinkiniams gyventojams: greitoji be reikalo nenaudoja nei šviesos, nei garso signalų – tik tada, kai vykstama į skubų kvietimą, t. y. autoįvykį, gaisrą, kai žmogus miršta ir pan. Garso signalai naudojami tik dieną, naktį – paprastai šviesos signalai. Be to, pastarieji įjungiami išvažiavus į važiuojamąją dalį, o ne stovint kieme.

- Reklama -

Naujausi straipsniai