Šiandien centrinėje miesto dalyje, Laisvės a. 18, priešais Panevėžio miesto savivaldybę buvusiose banko „Swedbank“ patalpose veiklą pradėjo vakcinavimo centras. Skaičiuojama, kad per dieną bus galima aptarnauti iki 1000 panevėžiečių.

„Džiaugiuosi, kad Panevėžyje duris atvėrė vakcinacijos centras, leidžiantis užtikrinti profesionalų ir saugų vakcinavimo procesą. Tikiu, kad dauguma mūsų jau suprato koronaviruso grėsmę ir skiepų būtinumą, tad skatinu visus ir toliau daryti viską, kad apsaugotumėte save ir kitus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Atkreipiame dėmesį, kad į vakcinavimo centrą skiepytis asmenys kviečiami pagal LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas grupes, taip pat tie asmenys, kurie laukia antrojo skiepo. Šiuo metu Panevėžyje skiepijami 80 m. ir vyresni asmenys. Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, skiepą reikia pakartoti. Pasiskiepijus Pfizer vakcina turi būti praėjusi 21 d., Moderna – 28 d. AstraZeneka – 12 sav.) Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6195 gyventojai – 1572 vyrai ir 4623 moterys. Antra vakcinos dozė suleista 3176 panevėžiečiams – 590 vyrų ir 2586 moterims.

Siekiant išvengti infekcijos plitimo, prašome gyventojų atvykti skiepytis tik užsiregistravus ir tik 10 minučių anksčiau nei skiepijimui yra paskirtas laikas Būtina nepamiršti asmens dokumento. Rekomenduojama apsirengti tokiais drabužiais, kad būtų galima lengvai paruošti ranką skiepijimui. Vakcinavimo centre veikia įrengta skiepijimo zona, prireikus vietoje atliekami grietieji antikūnų serologiniai testai. Pasiskiepijus gyventojai kviečiami bent 15 min. ramiai pasėdėti specialiai tam paruoštoje zonoje, juos nuolat stebi ir prireikus vietoje kvalifikuotą pagalbą suteiks Panevėžio greitosios medicinos pagalbos medikai. Siekiant, kad vakcinacijos procesas vyktų kuo sklandžiau, centre pagalbą teikia ir Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

Primename, kad asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, galės būti skiepijami nuo diagnozės dienos praėjus trims mėnesiams, išskyrus kai prieš skiepijimą antikūnų rezultatai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato dienos.

Prie gyventojų vakcinacijos prisideda „Socialinis taksi“, kuris visus žmones su negalia vakcinuotis veža nemokamai. Žmonės su negalia kelionėms gali registruotis interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu 8 687 44001.

Raudonasis Kryžius kviečia tapti savanoriais ir padėti savo miestui, kad vakcinacijos procesas vyktų sklandžiai. Susidomėjusieji kviečiami rašyti el. laišką savanoriai@redcross.lt.

 

Print Friendly, PDF & Email