Vakar Panevėžio miesto poliklinikos patalpose (Nemuno g. 75) savo veiklą atnaujino karščiavimo klinika.

„Norime padėkoti 11 privačių Panevėžio miesto šeimos klinikų, kurių specialistai prisijungė prie karščiavimo klinikos komandos. Suprantame, kad situacija sudėtinga, tačiau kreipiamės ir labai prašome visų kitų privačių klinikų taip pat prisidėti žmogiškaisiais ištekliais prie visiems miestiečiams svarbios karščiavimo klinikos veiklos. Papildomų rankų čia labai reikia. Karščiavimo klinikoje dirbantys specialistai aprūpinti visa reikiama įranga saugiam pacientų priėmimui, kraujo ir PGR tyrimams atlikti. Plaučių rentgenoskopijos paslaugas teikia Respublikinė Panevėžio ligoninė bei UAB „Affidea“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Karščiavimo klinika veikia pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 20 val. Jos koordinatore paskirta Nijolė Marčiulionienė, kilus klausimams nurodytomis valandomis kreipkitės tel. (8 45) 500 680.

Vizitui į karščiavimo kliniką registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingus simptomus – gerklės skausmą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą bei didesnę nei 37,8⁰ C temperatūrą, – asmuo visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotolinei konsultacijai. Įvertinęs situaciją, gydytojas nuspręs ar pacientui skiriamas gydymas nuo peršalimo, ar vis tik reikia atlikti išsamesnius tyrimus dėl viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Siuntimas vizitui užpildomas elektroniniu būdu ir suderina paciento vizito laiką su karščiavimo klinika bei informuoja pacientą. Atvykus į karščiavimo kliniką, pirmiausiai bus matuojama temperatūra, atliekamas bendras kraujo, CRB reaktyvinio baltymo bei krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimai.

Priklausomai nuo sveikatos būklės ir tyrimų rezultatų, asmuo išleidžiamas į saviizoliaciją namuose arba nukreipiamas į kitas gydymo įstaigas. Jei karščiuojantis pacientas į kliniką negali atvykti nuosavu automobiliu arba būti atvežtas šeimos nario, dėl pervežimo paslaugos darbo dienomis gali kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybę tel. 8 673 24558 nuo 8 iki 20 val.

Print Friendly, PDF & Email