2024, birželio 21, Penktadienis

Panevėžyje – tarptautinis maršinių orkestrų ir būgnų grupių festivalis

reklama rubai

Spalio 14 d. 16 val. jau trečius metus iš eilės Aukštaitijos sostinėje organizuojamas tarptautinis maršinių orkestrų ir būgnų grupių festivalis-konkursas „DrumLine Battle Baltic 2017“.

Vos per kelerius metus būgnų grupių varžybos, paplitusios beveik po visas Jungtines Amerikos Valstijas, Pietryčių Aziją, Pietų Ameriką ir Vakarų Europą, 2015-aisiais pasiekė ir Lietuvą. Būgnų grupių pasirodymas buvo papildytas profesionalių žygiuojančių pučiamųjų instrumentų orkestrų programomis. Tai vienintelis tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

„DrumLine Battle“ – tai sinchroniškai mušamaisiais instrumentais grojančių komandų varžybos, kurios vyksta dvikovų principu, laikantis griežtų tarptautinių taisyklių. Kiekvienoje dvikovoje komandos groja paeiliui du kartus po 90-120 sekundžių. Teisėju čia tampa publika. Laimi ta komanda, kuri sulaukia garsiausių aplodismentų ir palaikymo. Jeigu nugalėtojas iš pirmosios publikos reakcijos netampa aiškus, komandos groja dar po vieną kartą.

Šiemet konkurse dalyvaus Šiaulių miesto mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas Kitaip“ ir Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos mušamųjų ansamblis „Aukštyn DrumLine“. Būgnininkus vertins tarptautinė komisija iš Ukrainos ir Lietuvos.

Maršinių (žygiuojančių) orkestrų festivaliai jau gerai žinomi visame pasaulyje. Tokio tipo orkestrai vienu metu geba groti, šokti, dainuoti, atlikti įvairius triukus. Aikštėse, arenose, stadionuose savo programas pristatantys profesionalūs kolektyvai pritraukia begales žiūrovų ir palieka neišdildomą įspūdį.

Žygiuojančių orkestrų festivalyje pasirodys ir muzikines šou programas atliks Lietuvos kariuomenės orkestras, LR vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras (Vilnius), Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras (Alytus) ir kt.

Renginį organizuoja Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija ir „Cido“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai