Panevėžyje prasidėjo XVI kamerinių spektaklių festivalis. Tai ne tik puiki proga susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjų kameriniais darbais Panevėžio teatre „Menas“, bet ir būdas padidinti miesto gyventojų ir jo svečių prieigą prie profesionaliojo meno.

Panevėžio teatras „Menas“ kasmet organizuoja tarptautinį kamerinių spektaklių festivalį. Tai – vienintelis, 15 metų gyvuojantis teatro festivalis Panevėžyje. Per 15 metų pristatyti 148 spektakliai, sulaukta apie 15 tūkst. žiūrovų. Tai – teatrų miesto tapatybės dalis, todėl šią tradiciją verta tęsti ir toliau, ją auginti, kurti, įtraukiant į bendradarbiavimą įvairias įstaigas, asociacijas, verslus bei teatro ir kitų sričių meno profesionalus, mėgėjus.

„Turint omenyje, jog teatras — minkštoji galia, mūsų teatro misija — skatinti žingeidumą, empirinį kultūros pažinimą, nuosekliai lavinti kultūrinį sąmoningumą, kritinį mąstymą, edukuoti, jungti žanrų ir meninių formų įvairovę, didinti kultūros prieinamumą bei skatinti miestiečius mėgautis intelektualiąja kūryba, mūsų siūlomais renginiais, užsiėmimais, užtikrinant socialinę gerovę. Esame nuo 2019 metų dirbanti nauja teatro komanda ir į jau 15 metų vykstantį kamerinių spektaklių festivalį norime pažvelgti naujai: kurti aukštos kokybės tarptautinį renginį, kuris perspektyvoje užsitarnautų prestižinio festivalio vardą ir taptų neatsiejama Panevėžio – teatrų miesto – dalimi“, – sako teatro „Menas“ direktorius Anupras Jucius.

Visi 2022 m. festivalio spektakliai ir pasirodymai Panevėžio miesto žiūrovams bus pristatomi pirmąsyk. Užsienio kūrėjų – lenkų režisierės Agnieszkos Ploszajskos ir portugalų režisierės, choreografės Ligios Soares – darbai Lietuvoje bus pristatyti pirmą kartą. Visi festivalyje visuomenei pristatomi spektakliai saviti, drąsūs, nuotaikingi, nagrinėjantys šiuolaikinės visuomenės socialines problemas. Festivalio tema – ryšiai.

Festivalio programa

5 d. 18 ir 20 val. 30 min. Ligia Soares (Portugalija) „Romance“ + diskusija. Performansas anglų kalba.

6 d. 18 val. Kauno miesto kamerinio teatro „Superherojai“ + diskusija, rež. L. Vaskova, dram. G. Labanauskaitė.

7 d. 18 val. MMLAB „Šokis skalbimo mašinai ir mamai“ + diskusija, idėjos aut. ir chor. G. Grinevičiūtė.

8 d. 18 val. Damian Droszcz (Lenkija) „The Wall“ + diskusija, aut. ir rež. A. Płoszajska.

9 d. 18 val. Valstybinio jaunimo teatro „Žmogus iš žuvies“ + diskusija, rež. E. Švedkauskaitė.

Festivalio uždarymas 

10 d. 14 val. Teatro „Playback“ performansas „Vakhtery“ (Ukraina) + diskusija. Performansas anglų / rusų kalbomis. Renkama auka Ukrainai.

UŽDARYMO KONCERTAS

„Sacharos karavanas“

Koncertą veda S. Astrauskas.

Atlikėjai: Panevėžio muzikos mokyklos Džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus moksleiviai (vad. S. Astrauskas), Panevėžio muzikos mokyklos šiuolaikinio šokio grupė (vad. R. Gruzdė).

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email